Madridning “Real” jamoasi yarim himoyachisi Federiko Valverde jamoadoshi Gonsalo Garsiya haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli hujumchi Gonsalo Garsiya dushanba kuni Klub jahon chempionati chorak finalida “Yuventus”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda yagona golni urdi. Ushbu o‘yinda “Real” 1:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Klub jahon chempionatining 2025 yilgi mavsumida Garsiyaning hisobida jami uchta gol va bitta assist bor. Valverde DAZNga bergan intervyusida Gonsalo haqida shunday dedi: “Gonsalo bunga munosib.
U juda tinimsiz mehnat qiladi. Hali yosh, “Kastilya”dan kelgan, doimo bizning soyamizda kurashadi.
Biz unga juda g‘ururdamiz va uni tabriklashimiz kerak.” Valverde o‘sha o‘yinning eng yaxshi futbolchisi sifatida taqdirlandi. O‘tgan mavsumda Gonsalo Garsiya “Kastilya” jamoasi safida 36 o‘yinda 25 ta gol urdi.
“Kastilya” “Real”ning ikkinchi jamoasi hisoblanadi. Garsiya yoshligidan jamoaga sodiq qolmoqda va o‘z o‘yinini doimiy ravishda oshirib bormoqda.
Uning mehnati va natijalari kelajakda yanada yuksak marralarga erishishiga asos bo‘ladi. Madrid jamoasi uchun bu futbolchining o‘rnini to‘ldirish muhim vazifa sanaladi.

Вальверде: Гонсало Гарсия команде принесет большую пользу
Полузащитник мадридского «Реала» Федерико Вальверде высказал свои мысли о своем товарище по команде Гонсало Гарсии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний нападающий Гонсало Гарсия забил единственный гол в матче четвертьфинала клубного чемпионата мира против «Ювентуса», который прошел в понедельник. В этом матче «Реал» одержал победу со счетом 1:0.
В сезоне клубного чемпионата мира 2025 года на счету Гарсии три гола и один ассист. В интервью DAZN Вальверде сказал о Гонсало: «Гонсало этого заслуживает.
Он очень усердно работает. Он еще молод, пришел из «Кастильи», всегда борется в нашей тени.
Мы гордимся им и должны его поздравить». Вальверде был признан лучшим игроком того матча. В прошлом сезоне Гонсало Гарсия забил 25 голов в 36 матчах за команду «Кастилья».
«Кастилья» является второй командой «Реала». Гарсия остается верным команде с юных лет и постоянно улучшает свою игру.
Его труд и результаты станут основой для достижения еще более высоких вершин в будущем. Для мадридской команды важно заполнить место этого игрока.