Karraskal «Dinamo»dan «Flamengo»ga o‘tmoqda, shartnoma aniq
Hujumchi yarim himoyachi Xorxe Karraskal Moskva «Dinamo» klubini tark etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda jurnalist Julio Migel Neto xabar berishicha, 27 yoshli Karraskalning transferi bo‘yicha Braziliyaning «Flamengo» jamoasi bilan kelishuvga erishilgan. «Flamengo» Karraskal uchun 12 million yevro to‘lashga tayyor.
Ushbu summa uch to‘lovga bo‘linadi. Shuningdek, kelishuvga qo‘shimcha sifatida Kolumbiyalik futbolchi uchun 2 million yevro bonus sifatida ajratilgan.
Xorxe Karraskal «Dinamo» safida barcha musobaqalarda jami 64 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi, ularda 9 ta gol urdi va 12 ta golli uzatma berdi. Oldinroq Moskva klubi Karraskalning yozgi yig‘inga kech kelgani uchun unga jazo berilishi haqida gapirgan edi.
Ushbu transfer ikki klub o‘rtasida muhim bitim bo‘lib, futbolchining faoliyati yangi bosqichga chiqadi. «Dinamo» klubi futbolchini yo‘qotishiga qaramay, moliyaviy jihatdan foyda ko‘rdi.
Endi Karraskal Braziliya chempionatida o‘zini sinab ko‘radi va yangi jamoasida raqobatbardosh o‘yin ko‘rsatish uchun imkoniyatga ega bo‘ladi.

Карраскаль переходит из «Динамо» в «Фламенго», контракт подтвержден
Нападающий полузащитник Хорхе Карраскаль покидает московский клуб «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В социальных сетях журналист Хулио Мигель Нето сообщает, что 27-летний Карраскаль достиг соглашения о трансфере с бразильским клубом «Фламенго». «Фламенго» готов заплатить за Карраскаля 12 миллионов евро.
Эта сумма будет разделена на три платежа. Также в дополнение к соглашению для колумбийского футболиста предусмотрен бонус в размере 2 миллионов евро.
Хорхе Карраскаль провел в составе «Динамо» в официальных матчах всех турниров 64 игры, в которых забил 9 голов и отдал 12 голевых передач. Ранее московский клуб говорил о возможном наказании Карраскаля за опоздание на летние сборы.
Этот трансфер является важной сделкой между двумя клубами, и карьера футболиста переходит на новый этап. Несмотря на потерю футболиста, клуб «Динамо» получил финансовую выгоду.
Теперь Карраскаль попробует себя в чемпионате Бразилии и получит возможность показать конкурентоспособную игру в новой команде.