Karraskalning Flamengo klubiga o‘tishi hozircha qiyin
Futbol agenti Rodrig Lopez, poytaxtning "Dinamo" jamoasi yarim himoyachisi Xorxe Karraskal bilan hamkorlik qiluvchi mutaxassis, kolumbiyalik futbolchining Braziliyaning "Flamengo" klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Karraskalning "Flamengo" jamoasiga o‘tishi amalda juda qiyin va hozirda bunday transfer yuzasidan hech qanday aniq yoki yaqin kelishuv yo‘q. Agentning ta’kidlashicha, hozircha bunday o‘zgarishlar amalga oshishi ehtimoli past.
Xorxe Karraskal 2023 yil yozida "Dinamo" safiga qo‘shilgan. 27 yoshli yarim himoyachining amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
O‘tgan mavsumda Rossiya Premer Ligasi doirasida Karraskal 26 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga muhim hissa qo‘shayotganini ko‘rsatadi.
Shu bilan birga, futbolchi va agent o‘rtasida kelajakdagi transferlar bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda, ammo hozirgi vaqtda hech qanday rasmiy yangiliklar yo‘q. Futbolchi jamoasida qolishga tayyorligini bildirgan.
Uning faoliyatidagi barqarorlik va o‘yindagi samaradorligi "Dinamo"dagi mavqeini mustahkamlab turibdi. Kelajakda qanday qarorlar qabul qilinishi futbolchining va klubning kelishuviga bog‘liq bo‘ladi.

Переход Карраскаля в клуб Фламенго на данный момент затруднителен
Футбольный агент Родриг Лопес, специалист, сотрудничающий с полузащитником Хорхе Карраскалем из столичного клуба "Динамо", высказал мнение о переходе колумбийского футболиста в бразильский клуб "Фламенго". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, переход Карраскаля в команду "Фламенго" на практике очень сложен, и в настоящее время нет никаких конкретных или близких соглашений по этому трансферу. Агент подчеркивает, что пока вероятность таких изменений низка.
Хорхе Карраскал присоединился к "Динамо" летом 2023 года. Контракт 27-летнего полузащитника действителен до середины 2027 года.
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги Карраскал выходил на поле в 26 матчах, забил 7 голов и отдал 3 голевые передачи. Эти показатели свидетельствуют о том, что он вносит значительный вклад в команду.
В то же время продолжаются переговоры между футболистом и агентом по поводу будущих трансферов, однако в настоящее время нет никаких официальных новостей. Футболист заявил о готовности остаться в своей команде.
Его стабильность в карьере и эффективность в игре укрепляют его позицию в "Динамо". Какие решения будут приняты в будущем, зависит от соглашения футболиста и клуба.