Cherchesov Di Mariyaning "Spartak"ga o‘tmasligini aytdi
Sobiq sport direktori va Moskva “Spartak” hamda Rossiya terma jamoasi sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Angel Di Mariya qanday qilib poytaxt klubi safida o‘ynashi mumkinligi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu voqea 2006 yilda sodir bo‘lgan, o‘sha paytda Cherchesov “qizil-oq” jamoaning sport direktori lavozimida faoliyat yuritgan. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, Di Mariya “Spartak”ga o‘tmagan, garchi u o‘zi shaxsan uning ortidan uchib borib, kelishuv olib kelishga harakat qilgan.
Shuningdek, u Lavessi bilan ham shaxsiy muzokaralar olib borgan, Arturo Vidal va Aleksis Sanches kabi futbolchilar haqida ham gapirgan. Luka Modrichni ham jamoaga taklif qilishni istaganini aytgan.
O‘sha paytda, Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, Di Mariya Argentinadagi “Rosario Sentral” jamoasida faoliyat yurityapti. Yaqinda esa 2022 yil jahon chempioni o‘zining Yevropa karyerasining yakunlanganini va vatanga qaytayotganini ma’lum qilgan.
Stanislav Cherchesov bu holatlar haqida “Komment.Shou” dasturida so‘zlab, o‘sha davrdagi futbolchilar va muzokaralar haqida ochiq fikrlar bildirgan. Bu voqea o‘z vaqtida “Spartak” jamoasining kuchayishi uchun katta imkoniyat bo‘lishi mumkin edi.
Umuman olganda, Cherchesovning tajribasi va futbolchilar bilan bevosita muloqoti “Spartak” jamoasining rivojlanishida muhim ahamiyatga ega bo‘lgan. Hozirgi kunda esa Angel Di Mariyaning vatanga qaytishi ko‘pchilik futbol muxlislarida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Черчесов сказал, что Ди Мария не перейдет в "Спартак"
Бывший спортивный директор и экс-главный тренер московского "Спартака" и сборной России Станислав Черчесов рассказал, как Анхель Ди Мария мог бы играть в столичном клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это событие произошло в 2006 году, когда Черчесов занимал должность спортивного директора "красно-белых". По словам Черчесова, Ди Мария не перешел в "Спартак", хотя он лично пытался улететь за ним и договориться.
Также он проводил личные переговоры с Лавесси, говорил о таких футболистах, как Артуро Видаль и Алексис Санчес. Он также сказал, что хотел бы пригласить Луку Модрича в команду.
В то время, по словам Черчесова, Ди Мария играл в аргентинском клубе "Росарио Сентраль". Недавно же чемпион мира 2022 года объявил о завершении своей карьеры в Европе и возвращении на родину.
Станислав Черчесов рассказал об этих случаях в программе "Коммент.Шоу", открыто высказав свои мысли о футболистах и переговорах того времени. Это событие могло стать большой возможностью для усиления команды "Спартак".
В целом, опыт Черчесова и его непосредственное общение с футболистами сыграли важную роль в развитии команды "Спартак". В настоящее время возвращение Анхеля Ди Марии на родину вызывает большой интерес у многих футбольных болельщиков.