Semshov: Jerson Zenit uchun Enrikedan kuchliroq futbolchi
Unga Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi qiziqish bildirayotgani ma'lum bo‘ldi. Semshovning so‘zlariga ko‘ra, Jerson yuqori saviyadagi futbolchi hisoblanadi.
Texnik jihatdan u hatto Enrike’dan ham kuchliroq. Agar "Zenit" bosh murabbiyi Semak uni to‘g‘ri yo‘nalishga yo‘naltirsa, bu Rossiya chempionati uchun juda yaxshi bo‘ladi, deb ta’kidladi mutaxassis "Match TV" telekanalidagi suhbatda.
Oldinroq matbuotda xabar berilishicha, 28 yoshli futbolchini "Zenit"dan saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi ham qo‘lga kiritmoqchi. Jerson ayni mavsumda Braziliya jamoasi safida 28 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va to‘rt golga uzatma berdi.
Uning o‘yini jamoaga katta yordam bo‘lib, yuqori natijalar ko‘rsatmoqda. Jersonning "Flamenqo"dagi tajribasi va mahorati "Zenit" uchun katta foyda keltirishi mumkin.
Shuningdek, murabbiy va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar muvaffaqiyat uchun muhim hisoblanadi. Bu transfer Rossiya futboli darajasini oshirishga xizmat qilishi mumkin.

Семшов: Джерсон сильнее футболиста Энрике для Зенита
Бывший полузащитник сборной России Игорь Семшов высказал свое мнение о футболисте бразильского клуба "Фламенго" Джерсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стало известно, что к Санкт-Петербургскому "Зениту" проявляют интерес. По словам Семшова, Джерсон является футболистом высокого уровня.
С технической точки зрения он даже сильнее Энрике. Если главный тренер "Зенита" Семак направит его в правильное русло, это будет очень хорошо для чемпионата России, отметил специалист в интервью на телеканале "Матч ТВ".
Ранее в прессе сообщалось, что 28-летнего футболиста хочет заполучить "Ал-Наср" из Саудовской Аравии. Джерсон в этом сезоне провел 28 матчей за сборную Бразилии, забил два гола и сделал четыре голевых передачи.
Его игра приносит команде большую пользу и показывает высокие результаты. Опыт и мастерство Джерсона в "Фламенго" могут принести большую пользу "Зениту".
Кроме того, отношения между тренером и футболистом считаются важными для успеха. Этот трансфер может способствовать повышению уровня российского футбола.