Afanasyev Sobolev 20 gol urishda shubhalanmoqda
Sobiq poytaxtning «Torpedo» jamoasi sobiq o‘yinchisi Andrey Afanasyev «Zenit» hujumchisi Aleksandr Sobolev 20 ta gol urib, Vladislav Radimov bilan bahsda g‘alaba qozonishi mumkinligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Afanasyevning so‘zlariga ko‘ra, Sobolevning bunday natijaga erishish imkoniyati juda kam, ayniqsa o‘tgan mavsum natijalariga qaraganda. Mutaxassis Sobolevning o‘yini va statistikasi yaxshilanishi ehtimoli borligini aytdi, biroq agar rivojlanish bo‘lmasa, u 20 ta gol urishi qiyin bo‘ladi.
Eslatib o‘tamiz, Sobolev o‘tgan yozda «Zenit» safida o‘ynay boshlagan. O‘tgan mavsum davomida u jami 32 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urdi va 3 ta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Bu ko‘rsatkichlar unga yuqori natijalarga erishish uchun hali ko‘p ish qilish kerakligini ko‘rsatmoqda. Shunday ekan, afsonaviy futbolchi fikricha, Sobolev o‘z mahoratini oshirishga intilsa, kelajakda gol urish borasida yanada muvaffaqiyatli bo‘lishi mumkin.

Афанасьев Соболев сомневается в том, что забьет 20 голов
Бывший игрок команды «Торпедо» из бывшей столицы Андрей Афанасьев высказал мнение, что нападающий «Зенита» Александр Соболев может забить 20 голов и одержать победу в споре с Владиславом Радимовым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Афанасьева, вероятность того, что Соболев достигнет такого результата, очень мала, особенно по сравнению с результатами прошлого сезона. Специалист отметил, что есть вероятность улучшения игры и статистики Соболева, однако если не будет развития, ему будет трудно забить 20 голов.
Напомним, что Соболев начал играть за «Зенит» прошлым летом. В прошлом сезоне он вышел на поле в 32 матчах, забил 7 голов и сделал 3 результативные передачи.
Эти показатели показывают, что ему еще предстоит много работы для достижения высоких результатов. Таким образом, по мнению легендарного футболиста, если Соболев будет стремиться к улучшению своих навыков, в будущем он может стать еще более успешным в забивании голов.