Liverpool bosh murabbiyi Jotaning vafoti haqida gapirdi
Liverpool jamoasining bosh murabbiyi Arne Slot ijtimoiy tarmoqlar orqali jamoa futbolchisi Diogu Jotaning halokati haqida munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli portugalik hujumchi avtomobil halokatida vafot etdi. Slotning so‘zlariga ko‘ra, bu juda og‘ir va achinarli xabar bo‘ldi.
U Diogu ruhiga tinchlik tiladi. Diogu Jota 2020 yil sentyabr oyidan buyon Merseysayd jamoasida o‘ynab kelayotgandi.
O‘tgan mavsumda hujumchi Angliya chempionatining 26ta uchrashuvida maydonga tushdi. U sakkizta golga bevosita hissa qo‘shib, uchta golga yordam berdı.
Jamoasi bilan birga Angliya Premer Ligasi chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi. Diogu Jotaning musobaqalardagi faoliyati va jamoaga qo‘shgan hissasi katta edi.

Главный тренер Ливерпуля высказался о смерти Жоты
Главный тренер команды Ливерпуль Арне Слот через социальные сети высказал свое мнение о гибели игрока команды Диогу Жоты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний португальский нападающий погиб в автомобильной аварии. По словам Слота, это было очень тяжелое и печальное известие.
Он желает покоя душе Диогу. Диогу Жота играл в команде Мерсисайда с сентября 2020 года.
В прошлом сезоне нападающий выходил на поле в 26 матчах Английской Премьер-лиги. Он непосредственно внес вклад в восемь голов и отдал три голевые передачи.
С командой он завоевал титул чемпиона Английской Премьер-лиги. Вклад Диогу Жоты в соревнованиях и его влияние на команду были значительными.