Sobiq "Spartak" futbolchisi Denis Boyarintsev "Zenit" hujumchisi Aleksandr Sobolev bilan Vladislav Radimov o‘rtasidagi bahs haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Boyarintsevning ta’kidlashicha, agar ular mavsumda 20 ta gol urish haqida bahslashgan bo‘lsa, Sobolev allaqachon pivo sotib olishga tayyor bo‘lishi mumkin. Uning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev ikkala musobaqada jami kamida 10 ta gol urishi aniq.
Mutaxassis shuningdek, Rossiya Kubogi hozirgi formatda davom etsa, futbolchi 15 ta golga ham erishishi mumkinligini aytdi, ammo 20 ta gol urishi qiyin ekanligi haqida fikr bildirdi. O‘tgan mavsumda 28 yoshli hujumchi 32 ta o‘yinda raqib darvozasiga yetti marta gol kiritgan.
Bu ko‘rsatkich uning o‘zini ko‘rsatishda hali ko‘proq imkoniyatlari borligini bildiradi. Sobolevning faoliyati va natijalari kelgusida yanada yaxshilanishi kutilmoqda.
Shuningdek, u jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning o‘yin sifati jamoaning natijasiga sezilarli ta’sir ko‘rsatadi. Futbol ixlosmandlari uning kelajakdagi o‘yinlarini diqqat bilan kuzatib borishini davom ettirishadi.

Соболев может забить как минимум 10 голов в сезоне
Бывший футболист "Спартака" Денис Бояринцев высказал мнение о споре между нападающим "Зенита" Александром Соболевым и Владиславом Радимовым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Бояринцева, если они спорили о том, чтобы забить 20 голов за сезон, Соболев уже может быть готов купить пиво. По его словам, Соболев точно забьет как минимум 10 голов в обоих турнирах.
Эксперт также отметил, что если Кубок России продолжит в нынешнем формате, футболист может добиться и 15 голов, однако высказал мнение, что забить 20 голов будет сложно. В прошлом сезоне 28-летний нападающий забил семь голов в 32 матчах.
Этот показатель говорит о том, что у него еще есть много возможностей для проявления себя. Ожидается, что карьера и результаты Соболева будут улучшаться в будущем.
Кроме того, он является важным игроком для команды, и качество его игры значительно влияет на результаты команды. Футбольные болельщики продолжат внимательно следить за его будущими играми.