Feyenoord Manfred Ugalde uchun kurashni davom ettiradi
«Spartak» hujumchisi Manfred Ugalde «Feyenoord» jamoasining diqqat markazida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Voetbal International nashrining xabar berishicha, Gollandiya klubi 23 yoshli kostarikalik futbolchiga birinchi taklifini berdi, biroq rad javobini oldi. Shunga qaramay, «Feyenoord» Ugalde uchun kurashni davom ettirmoqchi.
Rotterdam jamoasi futbolchining Gollandiya chempionatiga qaytishga tayyor ekanligini yaxshi biladi. «Feyenoord» Ugalde ni hujum liniyasini kuchaytirish uchun ideal futbolchi deb hisoblaydi.
Manfred Ugalde o‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida 17 ta gol urib, eng yaxshi to‘purarga aylandi. Transfermarkt sayti uning qiymatini 15 million yevroga baholaydi.
Bu yosh hujumchi o‘zining tezligi, texnikasi va samarali o‘yin uslubi bilan ko‘plab jamoalarning e’tiborini tortmoqda. Mazkur transfer amalga oshsa, «Feyenoord» hujum chizig‘ini sezilarli darajada mustahkamlashi kutilmoqda.
Futbolchining yaqin kelajakdagi harakatlari muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Фейеноорд продолжает борьбу за Манфреда Угальде
Нападающий «Спартака» Манфред Угальде находится в центре внимания команды «Фейеноорд». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Voetbal International, голландский клуб сделал первое предложение 23-летнему костариканскому футболисту, но получил отказ. Тем не менее, «Фейеноорд» намерен продолжать борьбу за Угальде.
Роттердамская команда хорошо знает, что футболист готов вернуться в голландский чемпионат. «Фейеноорд» считает Угальде идеальным игроком для усиления атакующей линии.
Манфред Угальде стал лучшим бомбардиром в прошлом сезоне Российской Премьер-Лиги, забив 17 голов. Сайт Transfermarkt оценивает его стоимость в 15 миллионов евро.
Этот молодой нападающий привлекает внимание многих команд благодаря своей скорости, технике и эффективному стилю игры. Если этот трансфер состоится, «Фейеноорд» значительно укрепит свою атакующую линию.