Zenit jamoasiga 21 yoshli argentinalik himoyachi qo‘shildi
Zenit jamoasi rasmiy ravishda jamoaga yangi o‘yinchi qo‘shilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoaning chap himoyachisi sifatida 21 yoshli argentinalik Roman Vega tarkibga qo‘shildi. U Sankt-Peterburg klubi bilan besh yillik shartnoma imzoladi.
Roman Vega ilgari Argentinada Argentinos Xuniors jamoasida to‘p surgan. Qiziqarli tomoni shundaki, 2022-2023 yillar davomida u Barselona yoshlar jamoasida ijarada o‘ynagan.
Zenit rahbariyati va jamoasi Roman Vegani Sankt-Peterburgda kutib olib, yangi yutuqlarga erishishni tilamoqda. Kelasi mavsumning birinchi turida Zenit o‘z maydonida Rostov jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Bu yangi qo‘shilish Zenit tarkibini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi va jamoaning kelgusi chempionatdagi natijalarini yaxshilashga umid qilinmoqda. Roman Vega o‘zining yoshligi va tajribasi bilan jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.

В команду "Зенит" присоединился 21-летний аргентинский защитник
Команда Зенит официально объявила о том, что в состав добавился новый игрок. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В качестве левого защитника в состав вошел 21-летний аргентинец Роман Вега. Он подписал пятилетний контракт с клубом из Санкт-Петербурга.
Роман Вега ранее играл в Аргентине за команду Argentinos Juniors. Интересно, что в течение сезона 2022-2023 он играл в аренде в молодежной команде Барселоны.
Руководство и команда Зенита встречают Романа Вегу в Санкт-Петербурге и желают ему достичь новых успехов. В первом туре следующего сезона Зенит сыграет на своем поле против команды Ростов.
Это новое пополнение должно укрепить состав Зенита и ожидается, что оно улучшит результаты команды в предстоящем чемпионате. Ожидается, что Роман Вега окажет значительную помощь команде благодаря своей молодости и опыту.