Liverpool jamoasi hujumchisi Diogu Jota Ispaniyada sodir bo‘lgan dahshatli yo‘l-transport hodisasida halok bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu fojia haqida Madridning Real klubidan taniqli hujumchi Kilian Mbappe ijtimoiy tarmoqlarda o‘z fikrlarini bildirdi. Mbappening aytishicha, u Diogu va uning akasi Andreyga chuqur hamdardlik bildiradi, ularning oilalari va yaqinlariga sabr tilaydi.
U Diogu va Andreyga tinchlik tilab, ularni esladi. Yo‘l-transport hodisasida 28 yoshli Diogu Jota va uning 25 yoshli akasi Andrey Silva halok bo‘ldi.
Andrey ham futbolchi edi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, falokat sabablaridan biri g‘ildirakning yorilishi bo‘lgan.
Avtomobil yo‘l chetidan chiqib, kyuvega tushgan va yonib ketgan. Hodisa joyidan video materiallar ham tarqaldi, unda Diogu Jotaning halok bo‘lgani tasvirlangan.
Bu fojia futbol olamida katta qayg‘u uyg‘otdi. Diogu Jota o‘zining faoliyati davomida ko‘plab muxlislarning qalbiga yo‘l topgan edi.

Мбаппе выразил глубокие соболезнования семье Жоты
Нападающий команды Ливерпуль Диогу Жота погиб в ужасной автомобильной аварии в Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этой трагедии известный нападающий мадридского Реала Килиан Мбаппе высказал свои мысли в социальных сетях. По словам Мбаппе, он выражает глубокие соболезнования Диогу и его брату Андрею, желая терпения их семьям и близким.
Он пожелал Диогу и Андрею мира и вспомнил о них. В автомобильной аварии погиб 28-летний Диогу Жота и его 25-летний брат Андрей Силва.
Андрей также был футболистом. По предварительным данным, одной из причин катастрофы стало повреждение колеса.
Автомобиль выехал с дороги, упал в кювет и загорелся. С места происшествия также распространились видеоматериалы, на которых запечатлено, как погиб Диогу Жота.
Эта трагедия вызвала большую скорбь в мире футбола. Диогу Жота завоевал сердца многих болельщиков за свою карьеру.