Yarim himoyachi Pol Pogba “Monako” bilan ikki yillik shartnoma imzoladi va yana maydonga qaytishga tayyorlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq muxlislar Pogbani yana o‘yinda ko‘rish uchun biroz kutishlari kerak bo‘ladi. Bu haqda “Monako” klubi bosh direktori Tyago Skuro ma’lum qildi.
Skuroning so‘zlariga ko‘ra, Pogba “Gavr”ga qarshi birinchi tur o‘yinida maydonga tushmaydi. U real bo‘lish kerakligini ta’kidladi.
Klub uch oy ichida futbolchining holatida yaxshilanish kutmoqda. Yuqori darajadagi sport ko‘p jihatdan ilm-fanga asoslanadi va bu jarayon oddiy emas.
“Monako” Lig 1dagi eng faol jamoalardan biri bo‘lib, ularning o‘yini futbolchilardan yaxshi jismoniy tayyorgarlikni talab qiladi. Shuningdek, Skuro Pogbani oktyabr oyi boshigacha maydonga tushishini kutish qiyinligini bildirdi.
32 yoshli futbolchi yaqinda mashg‘ulotlarda yuklamani asta-sekin oshirish jarayonidan o‘tadi. Mart oyida Pogbaning antidoping qoidalarini buzgani uchun berilgan taqiq muddati tugagan.

Пол Погба не выйдет на поле в стартовом матче «Монако»
Полу Погба подписал двухлетний контракт с «Монако» и готовится вернуться на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако болельщикам придется немного подождать, чтобы снова увидеть Погбу в игре. Об этом сообщил генеральный директор клуба «Монако» Тьяго Скуро.
По словам Скуро, Погба не выйдет на поле в первом туре против «Гавра». Он подчеркнул, что это должно быть реальным.
Клуб ожидает улучшения состояния игрока в течение трех месяцев. Высокий уровень спорта во многом основан на науке, и этот процесс не прост.
«Монако» является одной из самых активных команд в Лиге 1, и их игра требует от футболистов хорошей физической подготовки. Также Скуро отметил, что трудно ожидать, что Погба выйдет на поле до начала октября.
32-летний футболист недавно начнет постепенно увеличивать нагрузку на тренировках. В марте срок запрета, наложенного на Погбу за нарушение антидопинговых правил, истек.