Pol Pogba Liverpul hujumchisi Jota o‘limini esladi
Monako klubi yarim himoyachisi Pol Pogba Angliyaning Liverpul jamoasida o‘ynagan portugalik hujumchi Diogu Jotaning o‘limi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi avtokhalokatda vafot etdi. 32 yoshli fransuz futbolchisi ijtimoiy tarmoqlardagi yozuvida: "Men hayratdaman.
Oila a’zolariga chuqur hamdardlik bildiraman. Kelajakda nima bo‘lishini hech qachon bilmaymiz.
Shuning uchun hayotdan to‘la-to‘kis zavqlanish kerak", dedi. Diogu Jota 2020 yildan buyon Liverpul tarkibida o‘ynab kelayotgandi.
Mersisayd klubi bilan u Angliya chempioni bo‘ldi, 2024/2025 yilgi mavsumda mamlakat chempionatida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Shuningdek, u Portugaliya terma jamoasi bilan UEFA Millatlar ligasida g‘olib bo‘lgan.
Bu xabar futbol olamida katta qayg‘u va tashvish uyg‘otdi. Diogu Jotaning yoshida va salohiyatida futbolchining vafoti ko‘plarni chuqur o‘yga toldirdi.
Futbolchilar va muxlislar uning oilasiga sabr tilayapti. Hayotning qadrini bilib, har kunni qadrlash zarurligi yana bir bor eslatildi.

Пол Погба вспомнил о смерти нападающего Ливерпуля Жоты
Пол Погба, полузащитник клуба Монако, высказался о смерти португальского нападающего Диогу Жоты, который играл за английскую команду Ливерпуль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист погиб в автокатастрофе. 32-летний французский футболист в своем посте в социальных сетях написал: "Я в шоке.
Выражаю глубокие соболезнования семье. Мы никогда не знаем, что будет в будущем.
Поэтому нужно наслаждаться жизнью на полную катушку", - сказал он. Диогу Жота играл за Ливерпуль с 2020 года.
С клубом из Мерсисайда он стал чемпионом Англии, завоевав титул в сезоне 2024/2025. Также он стал победителем Лиги наций УЕФА с национальной сборной Португалии.
Эта новость вызвала большую скорбь и беспокойство в мире футбола. Смерть футболиста в таком молодом возрасте и с таким потенциалом глубоко затронула многих.
Футболисты и болельщики выражают соболезнования его семье. Еще раз напомнили о том, как важно ценить жизнь и дорожить каждым днем.