Zabolotniy Spartakda o‘zini sinab ko‘radi
Avvalgi «Fakel» va Rossiya yoshlar terma jamoasi futbolchisi Aleksey Turik hujumchi Anton Zabolotniyning Moskva «Spartak» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turikning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy ochiq va quvnoq inson. U «Fakel»da har doim yosh futbolchilarga jamoaga tez moslashishda yordam berib kelgan.
Agar yordam so‘ralsa, doim yordam beradi. U o‘z maqsadiga qat’iy intiladi, futbol jihatidan qattiqqo‘l va shijoatli, bular esa aynan kerak bo‘lgan xislatlar.
Bu unga katta sinov, lekin u buni uddalashiga ishonadi. Turik o‘ziga xos intervyuda Zabolotniyni olg‘a siljishiga ishonishini ta’kidladi.
Shuningdek, avvalroq «Spartak» 34 yoshli Zabolotniy bilan bir yillik rasmiy shartnoma imzolaganini ma’lum qilgan edi. Bu transfer klub uchun muhim qadam bo‘lib, futbolchining tajribasi jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.
Zabolotniy o‘zining sobiq jamoasida ham yoshlar bilan aloqada bo‘lib, ularni rag‘batlantirib kelgan. Endi esa u Moskva klubida o‘zini yangi maydonda sinovdan o‘tkazadi.

Заболотный пробует себя в Спартаке
Бывший игрок «Факела» и молодежной сборной России Алексей Турик высказался о переходе нападающего Антона Заболотного в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Турика, Заболотный — открытый и жизнерадостный человек. Он всегда помогал молодым футболистам быстро адаптироваться в команде в «Факеле».
Если просят о помощи, он всегда помогает. Он настойчиво движется к своей цели, в футбольном плане строгий и целеустремленный, и это именно те качества, которые необходимы.
Это для него большая проверка, но он верит, что справится. Турик в своем уникальном интервью подчеркнул, что верит в продвижение Заболотного вперед.
Также ранее «Спартак» сообщил о подписании годового официального контракта с 34-летним Заболотным. Этот трансфер является важным шагом для клуба, и ожидается, что опыт игрока принесет команде большую пользу.
Заболотный также поддерживал связь с молодежью в своей бывшей команде, вдохновляя их. Теперь он пройдет испытание на новом поле в московском клубе.