Alonso: Borussia bilan o‘yinda g‘alaba muhim
Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso Jahon klub chempionati chorak finalida Dortmundning “Borussiya” jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinga doir savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun Moskva vaqti bilan soat 23:00 da “Real” va “Borussiya” o‘rtasidagi uchrashuv boshlanadi. Alonso matbuot anjumanida “Borussiya” Yevropaning eng kuchli jamoalaridan biri ekanligini ta’kidladi.
Ular uchun qiziqarli va jozibador o‘yin bo‘lishini ta’kidladi hamda mavsumni ijobiy yakunlash zarurligini aytdi. Murabbiy o‘yinning boshlanishini intiqlik bilan kutayotganini bildirdi.
Uchrashuv g‘olibi yarim finalda “Bavariya” yoki “Pari Sen-Jermen” jamoalaridan biri bilan o‘ynamoqda. Bu ikki jamoa o‘zaro biroz avvalroq o‘yin o‘tkazadi.
Shunday qilib, chorak finaldan keyingi bosqichda kuchli raqib bilan to‘qnash kelish kutilmoqda. Bu o‘yinda har ikki jamoa ham g‘alabani qo‘lga kiritish uchun bor kuchini sarflash niyatida.

Алонсо: Победа в матче с Боруссией важна
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо ответил на вопрос о предстоящем матче 1/4 финала клубного чемпионата мира против дортмундской "Боруссии". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня в 23:00 по московскому времени начнется встреча между "Реалом" и "Боруссией". Алонсо на пресс-конференции отметил, что "Боруссия" является одной из сильнейших команд Европы.
Он подчеркнул, что это будет интересная и привлекательная игра, а также отметил необходимость положительного завершения сезона. Тренер заявил, что с нетерпением ждет начала матча.
Победитель встречи встретится в полуфинале с одной из команд "Бавария" или "Пари Сен-Жермен". Эти две команды сыграют между собой немного ранее.
Таким образом, в следующем этапе после четвертьфинала ожидается встреча с сильным соперником. Обе команды намерены приложить все усилия для достижения победы в этой игре.