Belenov Spartakda uchinchi darvozabon bo‘lishni rad etdi
Ufa jamoasi darvozaboni Aleksandr Belenov o'tgan yil yozda Moskva Spartak klubiga o'tishni rad etgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali futbolchi jamoada taklif qilingan rolni qabul qilolmadi. U o'ziga uchinchi darvozabon sifatida o'rin ajratilganini aytdi va o'ynashni istamas ekan, bunday taklifni qabul qilishni maqsadsiz deb hisoblaydi.
Darvozabon Sport24 nashriga bergan intervyusida, "menga uchinchi darvozabon bo'lishimni aytishdi. O'ynashni xohlayman, shuning uchun bunday jamoaga o'tishning keragi yo'q.
Uyda xotinim bilan o'tirishim mumkin", dedi. Aleksandr Belenov 2010 yildan 2011 yilgacha Spartak safida o‘ynagan.
Hozirda uning Ufa jamoasi bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali 38 yoshli futbolchining transfer qiymatini taxminan 100 ming yevro deb baholamoqda.

Беланов отказался быть третьим вратарем в Спартаке
Вратарь команды Уфа Александр Беленов рассказал о том, что отказался перейти в московский клуб Спартак прошлым летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Опытный футболист не смог принять предложенную ему роль в команде. Он сказал, что ему отводили место третьего вратаря и, не желая играть, считает бессмысленным принимать такое предложение.
Вратарь в интервью изданию Sport24 сказал: "Мне сказали, что я буду третьим вратарем. Я хочу играть, поэтому нет смысла переходить в такую команду.
Я могу сидеть дома с женой", - добавил он. Александр Беленов играл за Спартак с 2010 по 2011 год.
В настоящее время его контракт с командой Уфа рассчитан до середины следующего года. Портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость 38-летнего футболиста примерно в 100 тысяч евро.