Ugalde Gollandiyaga qaytishni istamoqda
Moskva "Spartak" jamoasining hujumchisi Manfred Ugalde Gollandiya chempionatiga qaytishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ESPN xabar berdi. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, "Spartak" futbolchini "Feyenoord" jamoasiga 15 million yevro evaziga sotishga rad javobini bergan edi.
Manba ma’lumotlariga ko‘ra, Ugalde Gollandiya jamoasiga o‘tishni xohlaydi. Shuningdek, "Spartak" rahbariyati "Feyenoord" taklifini rad etganiga qaramay, muzokaralar davom etishi mumkinligini istisno qilmayapti.
O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi doirasida 23 yoshli Ugalde 29 uchrashuvda 18 ta gol urib, musobaqaning eng yaxshi to‘purariga aylangan. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, kostarikalik futbolchining qiymati 15 million yevroga teng.
Ugaldening yuqori natijalari va yoshligi uni jahon futbolida istiqbolli o‘yinchi sifatida ko‘rsatmoqda. Shu sababli, uning transferi atrofida muzokaralar davom etishi tabiiy holatdir.

Ugalde хочет вернуться в Голландию
Нападающий московского "Спартака" Мanfred Ugalde готов вернуться в чемпионат Нидерландов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает ESPN. Ранее стало известно, что "Спартак" отказал в продаже футболиста в команду "Фейеноорд" за 15 миллионов евро.
По данным источников, Ugalde хочет перейти в нидерландскую команду. Также руководство "Спартака", несмотря на отказ от предложения "Фейеноорда", не исключает, что переговоры могут продолжиться.
В прошлом сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги 23-летний Ugalde забил 18 голов в 29 матчах, став лучшим бомбардиром турнира. По данным портала Transfermarkt, стоимость костариканского футболиста составляет 15 миллионов евро.
Высокие результаты Ugalde и его молодость показывают его как перспективного игрока в мировом футболе. Поэтому естественно, что вокруг его трансфера продолжаются переговоры.
С учетом интересов футболистов и клубов, говорится, что в будущем могут быть достигнуты новые соглашения.