Krylya Sovetov himoyani mustahkamlashga intilmoqda
Samara "Krylya Sovetov" jamoasi darvozaboni Sergey Pesyakov bosh murabbiy lavozimiga Magomed Adiyev tayinlangandan keyin jamoa o‘yin uslubining o‘zgarishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, yangi uslub o‘yin jarayonida o‘zini ko‘rsatadi. Jamoa taktikasini o‘zgartirish rejalashtirilgan va bu o‘zgarishlar himoya chizig‘ini mustahkamlash hamda hujumni samaraliroq qilishga qaratilgan.
Pesyakov, umid qiladiki, jamoa kamroq gol o‘tkazadi va ko‘proq gol uradi. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida "Krylya Sovetov" jamoasi turnir jadvalida o‘nchi o‘rinni egallagan edi.
Pesyakov mamlakat chempionatining 19 uchrashuvida maydonga tushib, 31 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shu bilan birga, to‘rt o‘yinda darvozasini yopiq tutishga muvaffaq bo‘lgan.
Jamoaning yangi bosh murabbiyi sifatida Adiyevning kiritayotgan o‘zgarishlari natijada jamoaning o‘yin sifati yaxshilanishiga umid qilinmoqda. Bu esa jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil bo‘ladi.

Спартаковцы уходят, Зенит получает новых легионеров
Самарская команда "Крылья Советов" вратарь Сергей Песьяков высказал мнение о изменении стиля игры команды после назначения Магомеда Адиева на пост главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, новый стиль проявит себя в процессе игры. Запланированы изменения в тактике команды, которые направлены на укрепление защитной линии и более эффективные атаки.
Песьяков надеется, что команда будет пропускать меньше голов и забивать больше. В прошлом сезоне команда "Крылья Советов" заняла десятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Песьяков провел на поле 19 матчей чемпионата страны, пропустив 31 гол. При этом ему удалось сохранить свои ворота в четырех играх.
Как новый главный тренер, изменения, вносимые Адиyev, должны привести к улучшению качества игры команды. Это станет важным фактором для будущих успехов команды.