Dinamo yangi murabbiy bilan yuqori o‘rinlarga intiladi
Sobiq «Dinamo» futbolchisi Vladimir Granat Rossiya premer-ligasining yangi mavsumida «oq-ko‘k» jamoasining chempionlik imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa yuqori o‘rinlar uchun kurashishni istaydi, ammo bu oson bo‘lmaydi. Yangi murabbiy, yangi talablar va yangi futbolchilar mavjud.
Shuningdek, raqobatchilar ham o‘z o‘rnida turmayapti. Granat «Match TV»ga bergan intervyusida, u «Dinamo»ni chempionlik uchun kurashayotganlar qatorida ko‘rishni xohlaganini, ammo buning uchun jamoaning eng yaxshi natijalarni ko‘rsatishi lozimligini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda Rossiya premer-ligasida «Dinamo» beshinchi o‘rinni egallagan edi. Yozgi tanaffusda jamoaning bosh murabbiyi lavozimiga Valeriy Karpin tayinlandi.
Mutaxassisning yangi yondoshuvi va o‘zgarishlar jamoaga yangi imkoniyatlar ochishi kutilmoqda. Mavsum davomida «Dinamo» o‘zining kuchli o‘yinini namoyish etib, yuqori pog‘onalarga intilishi zarur.
Shuningdek, raqobatchilar bilan kurashda barcha kuch va imkoniyatlarni ishga solish kerak bo‘ladi. Jamoaning muvaffaqiyati ko‘p jihatdan murabbiy va futbolchilar o‘rtasidagi uyg‘unlikka bog‘liq.

Динамо стремится к высоким местам с новым тренером
Бывший футболист «Динамо» Владимир Гранат высказал мнение о шансах «бело-голубых» на чемпионство в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда хочет бороться за высокие места, но это не будет легко. Есть новый тренер, новые требования и новые футболисты.
Также соперники не стоят на месте. Гранат в интервью «Матч ТВ» отметил, что хотел бы видеть «Динамо» в числе претендентов на чемпионство, но для этого команде необходимо показывать лучшие результаты.
В прошлом сезоне «Динамо» заняло пятое место в Российской Премьер-Лиге. Летним перерывом главным тренером команды был назначен Валерий Карпин.
Ожидается, что новый подход специалиста и изменения откроют команде новые возможности. В течение сезона «Динамо» должно продемонстрировать свою сильную игру и стремиться к высоким позициям.
Также необходимо будет задействовать все силы и возможности в борьбе с соперниками. Успех команды во многом зависит от гармонии между тренером и футболистами.