Hujumchi Fyodor Smolov «Kofemaniya»da sodir bo‘lgan janjalga aralashgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu hodisa may oyining oxirida yuz bergan bo‘lsa-da, ommaga yaqinda ma’lum bo‘ldi. Ichki ishlar vazirligi voqea yuzasidan rasmiy bayonot berdi.
Ichki ishlar vazirligi ma’lum qilishicha, 28 may kuni Moskva shahridagi tibbiyot muassasasidan tan jarohatlari bilan murojaat qilgan shaxs haqida ma’lumot kelib tushgan. Ushbu holat yuzasidan odamlar o‘rtasida kelishmovchilik bo‘lganligi aniqlandi.
Gumonlanuvchi sifatida 35 yoshli futbolchi Smolov aniqlangan. O‘sha paytda sportchini so‘roq qilishning imkoni bo‘lmagan, chunki u Rossiya hududidan tashqarida bo‘lgan.
Ichki ishlar vazirligi xodimlari shifoxonalardan tibbiy hujjatlarni so‘ragan, biroq tekshiruv muddati tugaguniga qadar barcha ma’lumotlar to‘liq olinmagan. Qonunchilik bilan belgilangan tekshiruv muddatlari cheklanganligi sababli, zarur hujjatlarni to‘plash va voqea sharoitlarini aniqlash uchun jinoiy ish qo‘zg‘atmaslik hamda barcha kerakli hujjatlarni to‘plash qarori qabul qilingan, deyiladi ichki ishlar vazirligi bayonotida.
Shu bilan birga, vazirlik tekshiruv davom etayotganini ta’kidladi. Bundan tashqari, janjaldan bir qatnashchiga nisbatan mumkin bo‘lgan talabgarlik holati yuzasidan ham tekshiruv o‘tkazilmoqda.
Ilgari Smolovdan pul talab qilinib, video internetga tarqalmasligi uchun undirib olinayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.

Проверка продолжается по поводу инцидента с участием Смолова
Нападающий Фёдор Смолов стал известен как участник инцидента, произошедшего в «Кофемании». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя этот инцидент произошёл в конце мая, общественности стало известно об этом только недавно. Министерство внутренних дел сделало официальное заявление по данному поводу.
По информации министерства внутренних дел, 28 мая в медицинское учреждение Москвы обратился человек с телесными повреждениями. В ходе расследования выяснилось, что между людьми произошёл конфликт.
В качестве подозреваемого был установлен 35-летний футболист Смолов. В то время допросить спортсмена не было возможности, так как он находился за пределами России.
Сотрудники министерства внутренних дел запрашивали медицинские документы из больниц, однако до окончания срока проверки вся информация не была полностью собрана. В связи с ограниченными сроками, установленными законодательством для проведения проверки, было принято решение не возбуждать уголовное дело и собрать все необходимые документы для выяснения обстоятельств происшествия, говорится в заявлении министерства внутренних дел.
В то же время министерство подчеркнуло, что проверка продолжается. Кроме того, также проводится проверка по поводу возможного требования к одному из участников конфликта.