Arda Gyuler «Real»ning g‘alabasida asosiy rol o‘ynadi
Vinisius va Bellingem charchoq ta’siri ostidami yoki klub jahon chempionati uchun yetarli motivatsiya bo‘lmagandirmi, biroq «Borussiya»ga qarshi o‘yinda ular to‘liq kuch sarflamadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bir necha bor faollashib, yuz foizlik va boshqa bir nechta imkoniyatlarni boy berishdi, so‘ng yana sustlashib, jamoaga foyda keltirmadi. Rydiger esa noto‘g‘ri paslar berib, raqibga to‘pni ko‘p yo‘qotdi va keyinchalik Bayyer darvozasiga gol urilishiga sababchi bo‘ldi.
«Galaktikos» jamoasining asosiy yulduzlari klub jahon chempionati chorak finalida o‘zlaridan kutilgan ishni bajarmadi. Boshqa o‘yinchilar esa o‘zlarini ko‘rsatish imkoniga ega bo‘ldi.
Endi esa «Real» jamoasining kimlari g‘alabaga eng katta hissa qo‘shganini ko‘rib chiqamiz. «Evro-futbol.ru» sayti Xabi Alonso asos solgan o‘n ballik tizim bo‘yicha futbolchilarga baho berdi.
«Real» va «Borussiya» o‘rtasidagi 3:2 hisobidagi o‘yinning eng yaxshi uch nafar o‘yinchisi quyidagilar: Gonsalo Garsiya – 7,5 ball. Klub jahon chempionatida gol va assistlar tizimida eng yaxshi natijaga ega bo‘ldi.
U to‘rt marta gol urdi va bir bor sherikiga assist berdi. Bugun Garsiya Gyulerning aniq uzatmasi bilan tezlashib, to‘pni aniq zarba bilan kiritib, g‘alaba golini urdi.
U yaxshi harakat qildi, havoda kurashlarda deyarli yutqazmadi va pressingda jamoaga foyda keltirdi. Maydonning raqib yarim maydonida ikki marta to‘pni olib chiqdi.
Fran Garsiya – 8,0 ball. Chap qanotda faol harakat qilgan Fran yaqinda Xabi Alonso tizimida o‘ynashdan zavqlanayotganini aytdi.
U qanotda g‘ayrat bilan yugurib, hujumlarda katta foyda berdi. Ikkinchi golni Trentning uzatmasiga yugurib urdi, Vinisius uchun gol imkoniyatini yaratdi, garchi braziliyalik uni boy berdi.
Qanotni to‘liq nazorat qilib, uch marta raqibdan to‘pni qaytarishni uddaladi. Arda Gyuler – 8,5 ball.
Bellingem charchab, Valverde susaygan paytda «Real» yarim himoyasining asosiy ijrochisi Arda Gyuler bo‘ldi. U ikki o‘yin davomida jamoaning barcha ijodiy vazifalarini o‘z zimmasiga oldi.
Doim oldinga harakat qildi, hujumlarni jonlantirdi va imkoniyat yaratdi. Garsiya uchun aniq uzatma bilan hisob ochildi, so‘ngra Bellingem va Vinisius uchun imkoniyatlar yaratdi, Mbappening ikkinchi golida ham assist berdi.
Eng muhimi, Gyuler to‘pni deyarli yo‘qotmadi, uzatmalari va kurashlarda juda aniq bo‘ldi. U o‘yindagi barcha hujumchilar orasida eng yuqori, 96 foizlik aniq uzatma ko‘rsatkichiga ega bo‘ldi.
Eng yaxshi o‘yinchi: Arda Gyuler. Bundan tashqari, Frans Garsiya va Gonsalo Garsiya ham jamoaning g‘alabasida muhim rol o‘ynadi.
Ular o‘yinda katta hissa qo‘shdilar va o‘z jamoalariga yordam berdilar. G‘olib jamoa uchun katta mehnat qilgan boshqa o‘yinchilar haqida fikrlarni izohlarda yozish mumkin.

Арда Гюлер сыграл основную роль в победе «Реала»
Винисиус и Беллингем, возможно, были под воздействием усталости или у клуба не было достаточной мотивации для чемпионата мира, но в игре против «Боруссии» они не выложились на полную мощность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несколько раз активизировавшись, они упустили сто процентов и несколько других возможностей, затем снова замедлились, не принося пользы команде. Рюдигер же, отдавая неверные передачи, часто терял мяч и впоследствии стал причиной гола в ворота «Баварии».
Основные звезды команды «Галактикос» не выполнили ожидаемую работу в четвертьфинале чемпионата мира клуба. Другие игроки же получили возможность проявить себя.
Теперь рассмотрим, кто из игроков «Реала» внес наибольший вклад в победу. Сайт «Евро-футбол.ru» оценил футболистов по десятибалльной системе, основанной на Хаби Алонсо.
Лучшие три игрока в матче «Реал» и «Боруссия» с итоговым счетом 3:2:
Гонсало Гарсия – 7,5 балла. Он показал лучший результат в системе голов и ассистов на чемпионате мира клуба.
Он забил четыре гола и один раз ассистировал партнеру. Сегодня Гарсия, получив точную передачу от Гюлера, ускорился и с точным ударом забил победный гол.
Он хорошо действовал, почти не проигрывал в воздушных дуэлях и приносил пользу команде в прессинге. Дважды он забрал мяч на половине поля соперника.
Фран Гарсия – 8,0 балла. Активно действовавший на левом фланге Фран недавно сказал, что наслаждается игрой в системе Хаби Алонсо.
Он энергично бегал по флангу и принес большую пользу в атаках. Второй гол он забил, пробежав по передаче Трента, создал возможность для Винисиуса, хотя бразилец ее упустил.
Он полностью контролировал фланг и трижды отобрал мяч у соперника. Арда Гюлер – 8,5 балла.
Когда Беллингем устал, а Вальверде ослаб, основным исполнителем полузащиты «Реала» стал Арда Гюлер. Он взял на себя все творческие задачи команды в течение двух игр.
Он постоянно двигался вперед, оживлял атаки и создавал возможности. С точной передачей для Гарсии он открыл счет, затем создал возможности для Беллингема и Винисиуса, также ассистировал при втором голе Мбаппе.
Что самое важное, Гюлер почти не терял мяч, его передачи и действия в борьбе были очень точными. Он показал самый высокий показатель точных передач среди всех нападающих в игре – 96 процентов.
Лучший игрок: Арда Гюлер. Кроме того, Фран Гарсия и Гонсало Гарсия также сыграли важную роль в победе команды.
Они внесли большой вклад в игру и помогли своим командам. Мнения о других игроках, которые много трудились для победы команды, можно оставить в комментариях.