Futbol agenti Aleksey Safonov Moskva “Dinamo” jamoasi darvozaboni Andrey Lunyevning jamoadagi kapitanlik tasmasi haqida qilgan fikrlariga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lunyev jamoa yig‘ilishiga kechikkan Bitelloning do‘stona o‘yinda 2DROTS bilan ma’lum bir vaqt davomida kapitan bo‘lishiga hayron qolganini ochiqchasiga bildirgan edi. Safonovning so‘zlariga ko‘ra, bunday ichki masalalar futbolchilar va murabbiy tomonidan ichida hal qilinishi lozim.
Bunday muammolarni jamoa ichida muhokama qilish kerak, omma oldida ochib berish zarur emas, dedi u “Match TV”ga bergan intervyusida. Shuningdek, Safonov Lunyevning fikrlarini tanqid qilmaydi, balki vaziyatni tinchlik bilan hal qilish tarafdoridir.
Ilgari “oq-ko‘k”larning hujumchisi Konstantin Tyukavin esa “Dinamo”da faqat rus futbolchilari kapitan tasmasini taqishi mumkinligini aytgan edi. Bu fikr jamoa ichida turli munozaralarga sabab bo‘ldi.
Umuman olganda, jamoa ichidagi tartib va ichki nizolarni oshkor qilish emas, balki ularni tinch va madaniyatli yo‘l bilan hal qilish muhimdir. Har bir futbolchi va jamoa a’zosi bu jarayonga hurmat bilan yondashishi kerak.

Сафонов: Вопрос капитанства должен быть решен в команде
Футбольный агент Алексей Сафонов прокомментировал высказывания вратаря московского "Динамо" Андрея Лунёва о капитанской повязке в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лунёв открыто заявил, что был удивлён, когда Бителлон, опоздав на командное собрание, стал капитаном в дружеском матче с 2DROTS на определённое время. По словам Сафонова, такие внутренние вопросы должны решаться игроками и тренером внутри команды.
Эти проблемы нужно обсуждать внутри команды, не стоит открывать их перед общественностью, сказал он в интервью "Матч ТВ". Также Сафонов не критикует мнения Лунёва, а выступает за мирное разрешение ситуации.
Ранее нападающий "бело-голубых" Константин Тюкавин заявил, что только русские футболисты могут носить капитанскую повязку в "Динамо". Это мнение вызвало различные споры внутри команды.
В целом, важно не раскрывать внутренние конфликты и порядок в команде, а решать их мирным и культурным способом. Каждый футболист и член команды должен с уважением относиться к этому процессу.