Londonning “Chelsi” jamoasi hujumchisi Joau Felish o‘z vataniga qaytishni istayotgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining shakllanishida muhim rol o‘ynagan Bruno Lazeni alohida ta’kidladi va “Benfika”ga qaytishni jiddiy o‘ylayotganini bildirdi. Hujumchi ayni paytda eng ko‘p o‘zini shu jamoada ko‘rishni istayotganini aytdi.
Felish o‘tgan yozda “Chelsi”ga qaytgan bo‘lsa-da, asosiy tarkibda o‘z o‘rnini topa olmadi va qishki transfer vaqtida “Milan”ga ijaraga berildi. O‘tgan mavsumda u jami 41 o‘yinda maydonga tushib, o‘nta gol urdi hamda uchta golga uzatma berdi.
Hozirgi kunda Felishning “Chelsi” bilan shartnomasi 2031 yilgacha amal qiladi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, u “Benfika” tarbiyalanuvchisi sifatida 20 million yevroga baholanmoqda.
Felishning vataniga qaytish istagi uning faoliyati va shaxsiy rivojlanishiga katta ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi aytilmoqda.

Жоау Фелиш хочет вернуться в "Бенфику"
Нападающий лондонского "Челси" Жоау Фелиш рассказал о своем желании вернуться на родину. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он особо отметил важную роль Бруно Лазени в своем становлении и заявил, что серьезно обдумывает возвращение в "Бенфику". Нападающий в настоящее время сказал, что больше всего хочет видеть себя именно в этой команде.
Хотя Фелиш вернулся в "Челси" прошлым летом, он не смог найти себе место в основном составе и был отдан в аренду в "Милан" в зимний трансферный период. В прошлом сезоне он вышел на поле в 41 матче, забил десять голов и сделал три голевые передачи.
В настоящее время контракт Фелиша с "Челси" действует до 2031 года. Согласно данным Transfermarkt, он оценивается в 20 миллионов евро как воспитанник "Бенфики".
Говорят, что желание Фелиша вернуться на родину может оказать значительное влияние на его карьеру и личностное развитие.