Partizan murabbiyi Rossiya va Serbiya chempionatini qo‘lladi
Belgradning “Partizan” jamoasi bosh murabbiyi Srdjan Blagoevich jurnalistlar bilan suhbatda Rossiya va Serbiya chempionatlarini birlashtirish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, agar bunday taklif bo‘lsa, u bunga faqat ijobiy qaraydi. Blagoevichning ta’kidlashicha, bu ikki mamlakat klublari o‘rtasidagi raqobatni oshirib, musobaqaning saviyasini yanada ko‘tarishi mumkin.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida “Krasnodar” jamoasi chempionlikni qo‘lga kiritdi. Bu jamoa o‘z tarixida birinchi marta oltin medallar sohibiga aylandi.
Ikkinchi o‘rinni Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi egalladi, uchlikni esa Moskva markaziy sport klubi, ya’ni CSKA yakunladi. Bunday yangiliklar mintaqaviy futbolni rivojlantirishga xizmat qilishi mumkinligi ta’kidlandi.
Umuman olganda, chempionatlarni birlashtirish jamoalarning o‘yini va raqobatni kuchaytirishi hamda muxlislar uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Партизан тренер поддержал чемпионаты России и Сербии
Главный тренер белградского «Партизана» Срджан Благоевич в интервью с журналистами высказал мнение о возможности объединения чемпионатов России и Сербии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если такое предложение будет, он будет только за. Благоевич отметил, что это может повысить конкуренцию между клубами двух стран и поднять уровень соревнования.
В прошлом сезоне чемпионство в Российской Премьер-лиге завоевал клуб «Краснодар». Эта команда впервые в своей истории стала обладателем золотых медалей.
Второе место занял санкт-петербургский «Зенит», а тройку замкнул Центральный спортивный клуб Москвы, то есть ЦСКА. Подчеркнуто, что такие новости могут способствовать развитию регионального футбола.
В целом ожидается, что объединение чемпионатов усилит игру команд и конкуренцию, а также будет интересно для болельщиков.