Zenit Flamengo hujumchisini sotib olmoqchi
28 yoshli braziliyalik hujumchi Pedro, uning huquqlari "Flamenqo" klubiga tegishli bo‘lib, Rossiya Premer-ligasiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba Xulio Migel Neto ma’lumot berdi. Manbaning aytishicha, Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi hujumchini sotib olishga qiziqmoqda.
Rossiyalik klub rahbariyati "Flamenqo"ga Pedro transferi bo‘yicha taklif tayyorlamoqda. Hujumchining bozor qiymati taxminan 22 million yevro deb baholanmoqda.
Pedro 2020 yildan buyon "Flamenqo" safida o‘ynamoqda. Umuman olganda, u braziliyalik jamoa bilan 280 ta o‘yinda maydonga tushib, 140 ta gol urgan va 35 ta golga uzatma bergan.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan katta hissasini yaqqol ko‘rsatadi. Hozirgi vaqtda Pedro transferi atrofida muzokaralar davom etmoqda va uning kelajagi yaqinda aniqlanishi kutilmoqda.
Rossiya Premer-ligasida o‘zini sinab ko‘rmoqchi bo‘lgan hujumchining yangi jamoada qanday natijalar ko‘rsatishi katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Зенит хочет купить нападающего Фламенго
28-летний бразильский нападающий Педро, права на которого принадлежат клубу "Фламенго", может перейти в Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник Хулио Мигел Нето. По словам источника, санкт-петербургский "Зенит" заинтересован в покупке нападающего.
Руководство российского клуба готовит предложение "Фламенго" по трансферу Педро. Рыночная стоимость нападающего оценивается примерно в 22 миллиона евро.
Педро играет за "Фламенго" с 2020 года. В общей сложности он провел 280 матчей за бразильскую команду, забил 140 голов и отдал 35 голевых передач.
Эти показатели ярко демонстрируют его большой вклад в команду. В настоящее время продолжаются переговоры о трансфере Педро, и его будущее ожидается в ближайшее время.
Результаты, которые нападающий покажет в новой команде, вызывают большой интерес, так как он хочет попробовать себя в Российской Премьер-Лиге.