Polshada yosh futbolchi ishtirokida og‘ir avtohalokat yuz berdi
Dunyo hali Diogu Jota bilan bog‘liq fojia ta’siridan chiqmagan paytda, Polshada yangi avtohalokat yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy "Legiya" jamoasining o‘n yetti yoshli futbolchisi ukasi bilan birga avariyaga uchradi. Ularning ukasi voqea joyida halok bo‘ldi, futbolchi esa hozir reanimatsiyada shifokorlarning hayot uchun kurashi ostida.
Mahalliy matbuot xabariga ko‘ra, Ksaveri Yezevski Toyota Yaris avtomobilida bo‘lgan. Avtomobil daraxtga kuchli zarba bilan urilib, butunlay vayron bo‘ldi.
Politsiya hodisaning tafsilotlarini o‘rganmoqda va aynan kim haydovchi bo‘lganini aniqlashga urinmoqda. Hozircha ushbu savolga aniq javob topilmagan.
Hodisa sabablari va tafsilotlari bo‘yicha tergov davom etmoqda. Shifokorlar futbolchining ahvolini barqarorlashtirishga harakat qilmoqda.

В Польше произошла серьезная автокатастрофа с участием молодого футболиста
Мир еще не оправился от трагедии, связанной с Диогу Жотой, как в Польше произошла новая автокатастрофа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
17-летний футболист местной команды "Легия" попал в аварию вместе со своим братом. Его брат погиб на месте происшествия, а футболист сейчас находится в реанимации под наблюдением врачей, которые борются за его жизнь.
По информации местной прессы, Ксавери Ежевский находился в автомобиле Toyota Yaris. Автомобиль врезался в дерево с сильным ударом и был полностью разрушен.
Полиция изучает детали происшествия и пытается выяснить, кто именно был за рулем. На данный момент точный ответ на этот вопрос не найден.
Расследование причин и обстоятельств происшествия продолжается. Врачи пытаются стабилизировать состояние футболиста.