Lokomotiv va CSKA o‘rtasida keng janjal yuz berdi
Yoshlar futbol ligasining 13-tur doirasida Moskva derbisi bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Lokomotiv va CSKA jamoalari maydonga tushishdi. Uchrashuv 2:1 hisobida CSKA jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida futbolchilar o‘rtasida keng ko‘lamli janjal yuzaga keldi. Natijada sakkiz nafar o‘yinchiga qizil kartochka berildi.
Derbida g‘alaba qozongan CSKA jamoasi 32 ochko jamg‘arib, yoshlar futbol ligasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egalladi. Lokomotiv esa 31 ochko bilan uchinchi o‘rinda turibdi.
Turnir jadvalining yetakchisi «Almaz-Antey» klubi bo‘lib, uning hisobida 35 ochko mavjud. Ushbu o‘yin yoshlar futbolidagi raqobat va muhim bahslardan biri sifatida e'tirof etiladi.

Между Локомотивом и ЦСКА разгорелся широкий скандал
В рамках 13-го тура молодежной футбольной лиги состоялся московский дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче встретились команды Локомотив и ЦСКА. Встреча завершилась победой команды ЦСКА со счетом 2:1.
В последние минуты игры между игроками произошел крупный конфликт. В результате восемь игроков получили красные карточки.
Команда ЦСКА, одержавшая победу в дерби, набрала 32 очка и занимает второе место в турнирной таблице молодежной футбольной лиги. Локомотив же с 31 очком находится на третьем месте.
Лидером турнирной таблицы является клуб «Алмаз-Антей», у которого 35 очков. Этот матч признается одним из самых значимых и конкурентных в молодежном футболе.