Stepanov futbolda namunasi sifatida Zakaryanni ko‘radi
Poytaxtning «Dinamo» jamoasi qanot himoyachisi Vladislav Stepanov uchun futbolchi sifatida namunaviy shaxs kimligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Arsen Zakaryan haqida gapirib, unga katta hurmat bilan qarashini ta’kidladi. Stepanovning so‘zlariga ko‘ra, ular shaxsan tanish emaslar va muloqot qilmaydilar, ammo u Zakaryanning «Dinamo»dagi o‘yinlarini diqqat bilan kuzatib kelmoqda.
Arsen Zakaryan «Dinamo» tarbiyalanuvchisi bo‘lib, 2023 yilda Ispaniyaning «Real Sosyedad» klubiga o‘tgan. O‘tgan vaqt davomida u barcha turnirlarda jami 44 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Stepanov esa hozircha «Dinamo»ning asosiy jamoasida rasmiy o‘yinda maydonga tushmagan, biroq nazorat uchrashuvida bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Ushbu ma’lumotlar «RB Sport» manbasidan olingan.

Степанов видит Закарьяна в качестве примера в футболе
Защитник фланга столичного клуба «Динамо» Владислав Степанов сообщил, кто является для него образцом футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он говорил об Арсене Закаряне и подчеркнул, что относится к нему с большим уважением. По словам Степанова, они не знакомы лично и не общаются, но он внимательно следит за играми Закаряна в «Динамо».
Арсен Закарян является воспитанником «Динамо» и в 2023 году перешел в испанский клуб «Реал Сосьедад». За прошедшее время он сыграл в 44 матчах во всех турнирах, забил два гола и отдал три голевые передачи.
Степанов пока не выходил на поле в официальных матчах за основную команду «Динамо», однако ему удалось забить один гол в контрольном матче. Эти данные получены из источника «RB Sport».