Spartak futbolchisi: Maqsadimiz chempionlikni qo‘lga kiritish
Moskva «Spartak» jamoasi futbolchisi Daniil Xlusevich yangi mavsumdagi jamoa maqsadi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Udan so‘ralganda, «qizil-oq» jamoaning asosiy maqsadi chempionlik unvonini qo‘lga kiritish ekanligi tasdiqlandi. Xlusevichning so‘zlariga ko‘ra, ularning doimiy ravishda eng yuqori maqsadlari bo‘ladi.
O‘tgan Rossiya chempionatida «Spartak» to‘rtinchi o‘rinni egallagan. Oxirgi marta jamoa 2016/2017 yilgi mavsumda Massimo Karreraning boshchiligida chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.
Rossiya Premer-ligasining birinchi tur o‘yinlari 18 iyuldan 21 iyulgacha davom etadi. «Spartak» jamoasi 19 iyul kuni o‘z maydonida Mahachqaladan kelgan «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Футболист Спартака: Наша цель - завоевать чемпионство
Футболист московского «Спартака» Даниил Хлусевич высказал мнение о цели команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос о том, что основной целью «красно-белых» является завоевание титула чемпиона, Хлусевич подтвердил это. По его словам, у них всегда будут самые высокие цели.
В прошлом чемпионате России «Спартак» занял четвертое место. В последний раз команда завоевала чемпионство в сезоне 2016/2017 под руководством Массимо Карреры.
Первый тур матчей Российской Премьер-лиги пройдет с 18 по 21 июля. Команда «Спартак» 19 июля проведет матч против команды «Динамо», приехавшей из Махачкалы, на своем поле.