Donadoni: Milan o‘tgan mavsumdan saboq oladi
Sobiq “Milan” futbolchisi Roberto Donadoni o‘tgan mavsumdagi qiyinchiliklar klub uchun muhim tajriba bo‘lib xizmat qilishiga umid qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, Stefano Pioli bilan ishni yakunlaganidan so‘ng, klub ikki murabbiyni almashtirdi va natijada mavsumni faqat sakkizinchi o‘rinda yakunladi. Donadoni fikricha, o‘tgan mavsumdagi muvaffaqiyatsizliklar klubga kelajakda nimaga e’tibor qaratish lozimligini aniq ko‘rsatdi.
Allegri vaziyatni yaxshi tushunadi va inqirozdan chiqish yo‘llarini biladi. U bosim ostida ham o‘z vazifasini bajarishga qodir.
So‘nggi marta “Milan” 2022 yilda Italiya chempioni bo‘lgan. Bu holat klub uchun alohida ahamiyatga ega va yangi muvaffaqiyatlarga intilish uchun asos bo‘lib xizmat qiladi.

Donadoni: Милан извлечет уроки из прошлого сезона
Бывший футболист «Милана» Роберто Донадони надеется, что трудности прошлого сезона послужат важным опытом для клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, после завершения работы со Стефано Пиоли клуб сменил двух тренеров и в результате закончил сезон только на восьмом месте. По мнению Донадони, неудачи прошлого сезона четко показали клубу, на что следует обратить внимание в будущем.
Аллегри хорошо понимает ситуацию и знает, как выйти из кризиса. Он способен выполнять свои задачи даже под давлением.
В последний раз «Милан» становился чемпионом Италии в 2022 году. Эта ситуация имеет особое значение для клуба и служит основой для стремления к новым успехам.
Надеемся, что команда извлечет уроки из предыдущих ошибок и добьется хороших результатов в следующих сезонах.