Dyokeresh Arsenal bilan 2030 yilgacha shartnoma imzolaydi
Lissabonning “Sporting” jamoasi hujumchisi Viktor Dyokeresh Londondagi “Arsenal” klubiga o‘tishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, “kanonirlar” allaqachon shved futbolchisi bilan kelishuvga erishgan, endi faqat “Sporting” klubining roziligini olish qolgan. Jurnalist Jon Krossning xabar berishicha, agar o‘tish amalga oshsa, hujumchi “Arsenal”da haftasiga 200 ming funt sterlingdan ortiq maosh oladi.
Shartnoma 2030 yilgacha mo‘ljallangan. Lissabon klubi futbolchini sotishda 80 million yevrodan ko‘proq summa talab qilmoqda va hozircha chegirma berishga tayyor emas.
Inglizlarning rahbariyati esa ikki tomon uchun maqbul yechim topish maqsadida barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida muhim o‘zgarish bo‘lib, “Arsenal” jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda.
Kelishuv muvaffaqiyatli yakunlansa, bu futbolchining karerasida yangi bosqich boshlanishi hisoblanadi.

Дьокереш подпишет контракт с Арсеналом до 2030 года
Нападающий лиссабонского «Спортинга» Виктор Дйокереш решил перейти в лондонский клуб «Арсенал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, «канониры» уже достигли соглашения со шведским футболистом, теперь осталось только получить согласие клуба «Спортинг». Журналист Джон Кросс сообщает, что если переход состоится, нападающий будет зарабатывать в «Арсенале» более 200 тысяч фунтов стерлингов в неделю.
Контракт рассчитан до 2030 года. Лиссабонский клуб требует за футболиста сумму более 80 миллионов евро и пока не готов к скидкам.
Руководство английского клуба прилагает все усилия для поиска приемлемого решения для обеих сторон. Этот трансфер станет важным изменением в карьере футболиста, и команда «Арсенал» планирует усилить свою атакующую линию.