Flamengo va Spartak Barko bo‘yicha muzokara o‘tkazmayapti
«Spartak» jamoasining yarim himoyachisi Esekyel Barkoga «Flamenqo» jiddiy qiziqish bildirayotgani haqida yangi ma'lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Chempionat» nashrining xabar berishicha, «Flamenqo» Barkoning xizmatlariga haqiqatdan ham qiziqmoqda va «Spartak»ga futbolchiga bo‘lgan qiziqishini bildirgan. Biroq, hozircha klublar o‘rtasida bevosita muzokaralar o‘tkazilmagan.
Manba ma’lumotlariga ko‘ra, Barkoning shartnomasida ketish summasi ko‘rsatilmagan va «Spartak» futbolchini sotishga tayyor bo‘lgan narxni ham ochiqlamagan. O‘tgan mavsumda 26 yoshli yarim himoyachi Rossiya chempionati va Kubogida jami 36 o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urgan va 9 ta golga assistentlik qilgan.
Oldinroq «Flamenqo» jamoasi Barkoga 10 million yevro taklif qilgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Hozircha bu taklifga nisbatan «Spartak»ning munosabati ma’lum emas.
Barkoning kelajagi bo‘yicha qarorlar tez orada aniqlanishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va rasmiy bayonotlar yaqin kunlarda berilishi mumkin.

Фламенго и Спартак не ведут переговоры по Барко
Появились новые сведения о том, что полузащитник «Спартака» Эсекьель Барко вызывает серьезный интерес у «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания «Чемпионат», «Фламенго» действительно заинтересован в услугах Барко и сообщил «Спартаку» о своем интересе к футболисту. Однако пока что прямые переговоры между клубами не проводились.
Согласно источникам, в контракте Барко не указана сумма отступных, и «Спартак» также не раскрыл цену, за которую готов продать футболиста. В прошлом сезоне 26-летний полузащитник провел 36 матчей в чемпионате России и Кубке, забив 14 голов и отдав 9 голевых передач.
Ранее сообщалось, что «Фламенго» предложил Барко 10 миллионов евро. На данный момент реакция «Спартака» на это предложение неизвестна.
Ожидается, что решения по будущему Барко будут приняты в ближайшее время. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и официальные заявления могут быть сделаны в ближайшие дни.