Fransiyaning PSJ jamoasi hujumchisi Dezire Duye Myunxenning Bavariya jamoasi yarim himoyachisi Jamal Musialaning jiddiy jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, g‘alaba bizni quvontirdi, ammo Musialaning jarohati jamoani chuqur qayg‘uga solgan. Bu holat kiyinish xonasida ham sezildi.
Biz unga o‘zimizning samimiy qo‘llab-quvvatlashimizni bildiramiz va uning tezda sog‘ayib ketishiga umid qilamiz, dedi fransiyalik futbolchi. Jamal Musiala PSJ darvozaboni Janluidji Donnarumma bilan to‘qnashuv natijasida suyakka singan jarohat oldi.
Shu sababli u 2025 yil davomida maydonga qayta chiqa olmaydi. O‘yin 2:0 hisobida Parij jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi.

Дезире Дюе ответила на травму Мусиалы
Нападающий французского клуба ПСЖ Дезирэ Дюе высказался о серьезной травме полузащитника мюнхенской Баварии Jamal Musiala. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, победа нас обрадовала, но травма Musiala глубоко огорчила команду. Это ощущалось и в раздевалке.
Мы выражаем ему нашу искреннюю поддержку и надеемся на его скорейшее выздоровление, сказал французский футболист. Jamal Musiala получил травму, в результате столкновения с вратарем ПСЖ Джанлуиджи Доннаруммой.
По этой причине он не сможет вернуться на поле в течение 2025 года. Игра завершилась победой парижской команды со счетом 2:0.