Tetradze: Belenov Ufaga yangi ruh bag‘ishlaydi
38 yoshli darvozabon Aleksandr Belenov yaqinda «Ufa» klubiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bashqirdiston poytaxti jamoasining bosh murabbiyi Omari Tetradze tajribali darvozabonning klubga qaytishi va uning jamoadagi ta’siri haqida fikr bildirdi. Unga ko‘ra, Belenovning kelishi bilan nafaqat kiyinish xonasidagi muhit o‘zgarib, balki futbolchilarning munosabati ham yaxshilangan.
Darvozabon yoshiga qaramay, yaxshi jismoniy holatda ekanligi ta’kidlandi. Murabbiy aytishicha, maydonda faqat eng kuchli futbolchi o‘ynaydi.
O‘tgan mavsum Belenov «Fakel» klubida to‘p surdi, biroq jamoa Rossiya Premer-ligasidan tushib ketdi. Aleksandrning Voronejdagi klub bilan shartnomasi yakunlandi.
Oldinroq u 2017 yildan 2022 yilgacha «Ufa» safiga mansub bo‘lib, shu davrda Yevropa Ligasi musobaqalarida ham ishtirok etgan. Uning jamoaga qaytishi klub uchun muhim voqea hisoblanadi va kelgusida jamoaning o‘yini va ruhiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Тетрадзе: Беленов Уфе дарит новый дух
38-летний вратарь Александр Беленов недавно вернулся в клуб «Уфа». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды из столицы Башкортостана Омар Тетрадзе высказал мнение о возвращении опытного вратаря в клуб и его влиянии на команду. По его словам, с приходом Беленова не только изменилась атмосфера в раздевалке, но и улучшилось отношение футболистов.
Несмотря на возраст, вратарь находится в хорошей физической форме. Тренер отметил, что на поле играет только самый сильный футболист.
В прошлом сезоне Беленов выступал за клуб «Факел», однако команда вылетела из Российской Премьер-лиги. Контракт Александра с клубом в Воронеже завершился.
Ранее он с 2017 по 2022 год принадлежал «Уфе» и за это время также участвовал в турнирах Лиги Европы. Его возвращение в команду считается важным событием для клуба и ожидается, что оно положительно скажется на игре и духе команды в будущем.