Musialaning jarohati jamoada katta qayg‘u uyg‘otdi
Agent Enzo Raiola, darvozabon Janluiji Donnarummo bilan ishlaydigan mutaxassis, Jamol Musialaning jarohat olishi haqidagi vaziyatga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Bavariya» futbolchisi Jahon klublar chempionati chorak finalida «PSJ» darvozaboni bilan to‘qnashuv natijasida jiddiy jarohat oldi. Musiala suyagining sinishi sabab uzoq muddat davolanishi kerak bo‘ladi.
Raiola so‘zlariga ko‘ra, bu holat soniyalarning mingdan bir qismida yuz berdi. Qutqarish harakati xatoga va penalti penalti bilan yakunlanishi mumkin edi.
Donnarummo birinchi bo‘lib to‘pga yetib bordi va to‘qnashuvdan qochish imkoniyati yo‘q edi. U Jamolga zarar yetkazmoqchi emas edi va tezda sog‘ayishi uchun tilak bildiradi.
Hatto o‘yin davomida odatda telefonsiz bo‘ladigan Donnarummo, tanaffusda telefonini yoqib, unga juda ta’sir qilganini aytdi va bu holat tasodifiy ekanini bildirdi. Uchrashuvda «PSJ» «Bavariya»ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi.
Musialaning jarohati jamoa va muxlislar uchun katta qayg‘u bo‘ldi. Endi futbolchi uzoq vaqt tiklanishga majbur bo‘ladi.
Jamoa va shifokorlar uning tezroq sog‘ayishi uchun barcha choralarni ko‘rmoqda. Bu voqea sportda yuz berishi mumkin bo‘lgan baxtsiz hodisalardan biridir.

Травма Мусиалы вызвала большую печаль в команде
Агент Энцо Райола, специалист, работающий с вратарем Джанлуиджи Доннаруммой, прокомментировал ситуацию с травмой Джамола Мусиалы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок «Баварии» получил серьезную травму в четвертьфинале чемпионата мира клубов в столкновении с вратарем «ПСЖ». Мусиале придется долго лечиться из-за перелома кости.
По словам Райолы, этот инцидент произошел за доли секунды. Спасительная акция могла закончиться ошибкой и пенальти.
Доннарумма первым добрался до мяча и не имел возможности избежать столкновения. Он не хотел причинять вред Джамолу и желает ему скорейшего выздоровления.
Даже во время игры, когда Доннарумма обычно без телефона, он включил его во время перерыва и сказал, что это сильно на него повлияло, добавив, что этот случай был случайным. В матче «ПСЖ» победил «Баварию» со счетом 2:0.
Травма Мусиалы стала большой печалью для команды и болельщиков. Теперь игроку придется долго восстанавливаться.
Команда и врачи принимают все меры, чтобы он быстрее выздоровел. Этот инцидент является одним из несчастных случаев, которые могут произойти в спорте.