Mashhur insayder Fabrizio Romano Madridning “Real” futbol klubidagi hujumchi Gonsalo Garsiyaning kelajagi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi Jahon klublar chempionatida ajoyib o‘yin ko‘rsatmoqda va ommaviy axborot vositalarida unga turli klublar qiziqayotgani haqida doimiy xabarlar tarqalmoqda. Romano ma’lumotiga ko‘ra, “Real” jamoasi Garsiyani ijaraga berish yoki to‘liq transfer qilish takliflarini ko‘rib chiqmaydi.
Hammasi shuni ko‘rsatadiki, “ko‘k-anorranglilar” ushbu istiqbolli futbolchini yozda saqlab qolishni rejalashtirmoqda. Bosh murabbiy Xabi Alonso o‘yinchining chiqishlaridan ta’sirlangan va sog‘lom Kylian Mbappe mavjud bo‘lsa ham, uni jamoasida ko‘rishni istaydi.

Реальный Гонсало Гарсия останется летом
Известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил о будущем нападающего Гонсало Гарсии в мадридском «Реале». Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист показывает отличную игру на чемпионате мира клубов, и в СМИ постоянно появляются сообщения о том, что его интересуются различные клубы. По информации Романо, команда «Реал» не рассматривает предложения о аренде или полном трансфере Гарсии.
Все указывает на то, что «сливочные» планируют сохранить этого перспективного футболиста летом. Главный тренер Хави Альонсо впечатлен выступлениями игрока и, даже при наличии здорового Килиана Мбаппе, хочет видеть его в своей команде.
Специалисты Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Гонсало Гарсии в восемь миллионов евро. Таким образом, «Реал» нацелен удержать молодого и перспективного футболиста в своем составе.