Bellingem Musialani tezroq sog‘ayishga chaqirdi
Madridning "Real" futbol klubining yarim himoyachisi Jud Bellingem Jamal Musialani qo‘llab-quvvatladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dushanba kuni 22 yoshli "Bavariya" futbolchisi muvaffaqiyatli jarrohlik amaliyotidan o‘tdi, bu haqda Myunxen klubi rasmiy bayonot bilan ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, nemis futbolchisi Klub jahon chempionati chorak finalida "PSJ"ga qarshi o‘yinda (0:2) jarohat oldi.
U darvozabon Janluidji Donnarumma bilan to‘qnashganda, sonning kichik suyaklari singan. Bellingem "Bavariya" klubi e’loniga ijtimoiy tarmoqlarda javoban "Tezroq sog‘ay, aka" deb yozdi.
Nemis ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, Jamal Musialaning sog‘ayishi to‘rt-besh oy davom etadi. Yarim finalda "Real" jamoasi, Jud Bellingem bilan birga, aynan "Bavariyani" mag‘lub etgan "PSJ"ga qarshi o‘ynaydi.
Uchrashuv chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki musobaqaning muhim bosqichlaridan biridir.

Полузащитник мадридского "Реала" Джуд Беллингем поддержал Джамала Мусиалу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник 22-летний футболист "Баварии" успешно перенёс хирургическую операцию, об этом сообщила официальная информация клуба из Мюнхена. Напомним, что немецкий футболист получил травму в четвертьфинале клубного чемпионата мира в матче против "ПСЖ" (0:2).
Он сломал мелкие кости бедра, столкнувшись с вратарём Джанлуиджи Доннаруммой. Беллингем в ответ на заявление "Баварии" в социальных сетях написал: "Скорейшего выздоровления, брат".
По данным немецких СМИ, восстановление Джамала Мусиалы займет четыре-пять месяцев. В полуфинале команда "Реала" вместе с Джудом Беллингемом сыграет против "ПСЖ", который как раз и одержал победу над "Баварией".
Матч состоится в среду. Эта игра ожидается с большим интересом, так как является одной из важных стадий турнира.