Messi Saudiya klublariga o‘tmaydi, Interda qoladi
So‘nggi kunlarda matbuotda Saudiya Arabistonining “Al-Ahli” klubi Lionel Messini o‘z safiga qo‘shmoqchi ekani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq mashhur argentinalik futbolchi Krishtianu Ronalduning ligasiga o‘tmaydi. Bu haqda Messi biografiysi bo‘lgan taniqli jurnalist Gilyem Balage ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi.
Balage Messi va “Al-Ahli” haqida tarqalgan ma’lumotlarni yolg‘on deb atadi. U, 38 yoshli futbolchi Saudiya klublari bilan hech qanday aloqa qilmaganini ta’kidladi.
Shuningdek, Messi hozirda MLSning “Inter Mayami” klubi bilan shartnomani yangilash bo‘yicha muzokaralar olib borayotgani haqida xabar berdi. Jurnalistning fikricha, Messi “Inter Mayami” bilan shartnomani uzaytiradi va kelasi yil yozda bo‘lib o‘tadigan Jahon chempionatida Argentina terma jamoasi safida ishtirok etadi.

Месси не перейдет в саудовские клубы, останется в Интере
В последние дни в прессе появились сообщения о том, что клуб "Аль-Ахли" из Саудовской Аравии хочет подписать Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако знаменитый аргентинский футболист не перейдет в лигу Криштиану Роналду. Об этом сообщил известный журналист Гильем Балаге, который является биографом Месси, в социальных сетях.
Балаге назвал информацию о Месси и "Аль-Ахли" ложной. Он подчеркнул, что 38-летний футболист не имел никаких контактов с саудовскими клубами.
Также сообщается, что Месси сейчас ведет переговоры о продлении контракта с клубом MLS "Интер Майами". По мнению журналиста, Месси продлит контракт с "Интер Майами" и примет участие в чемпионате мира, который пройдет следующим летом.