Bellingem «Real»dagi yuzinchi o‘yini haqida gapirdi
Madridning «Real» jamoasi yarim himoyachisi Jud Bellingem o‘zining yuzinchi o‘yinini o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ingliz futbolchisi ushbu tarixiy o‘yinni juma kuni o‘tkaziladigan Jahon klublar chempionati yarim finalida «PSJ»ga qarshi o‘tkaziladigan bahsda ishtirok etsa, nishonlaydi. Bellingemning aytishicha, bu uning uchun katta faxr va orzu amalga oshganidan darakdir.
U «Real» uchun o‘ynashning qanchalik muhimligini yaxshi tushunadi va buni oddiy hol sifatida qabul qilmaydi. Yuzinchi o‘yin klubda o‘zi va oilasi uchun alohida ahamiyatga ega.
Futbolchi kelajakda yana ko‘plab o‘yinlarda maydonga tushishni orzu qiladi. Jud Bellingem 2023-yil yozida Dortmundning «Borussiya» jamoasidan «Real»ga o‘tgan.

Беллингем рассказал о своем сотом матче за «Реал»
Полузащитник мадридского «Реала» Джуд Беллингем готовится к своему сотому матчу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист отметит этот исторический матч, если примет участие в полуфинале чемпионата мира клубов против «ПСЖ», который пройдет в пятницу. По словам Беллингема, это для него большая гордость и свидетельство осуществления мечты.
Он хорошо понимает, насколько важно играть за «Реал», и не воспринимает это как обычное дело. Сотый матч имеет особое значение как для него, так и для его семьи.
Футболист мечтает о том, чтобы в будущем еще много раз выйти на поле. Джуд Беллингем перешел в «Реал» из дортмундской «Боруссии» летом 2023 года.