Milanning boshqaruvida o‘zgarish yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubni Massimiliano Allegri boshqarmoqda. U jamoani yangilamoqda va keraksiz o‘yinchilardan voz kechmoqda.
Shular qatorida zaxira darvozaboni Marko Sportyello ham bor. U "Kremoneze" klubiga o‘tishi mumkin.
"Kremoneze" o'tgan mavsum yakunida Serie Aga qaytdi va jamoani David Nikola boshqarmoqda. Hurmatli italyan jurnalisti Nikolo Skira ma'lumotiga ko‘ra, "Kremoneze" Marko Sportyelloga qiziqish bildirgan.
Eslatib o‘tamiz, Sportyello ilgari "Atalanta" jamoasida o‘ynagan. Yangi Serie A chempionati bir yarim oy ichida boshlanadi.
Bu o‘zgarishlar jamoalarning mavsumga tayyorgarlik jarayonida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Sportyelloning yangi klubga o‘tishi uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, Allegri jamoani kuchaytirish va samarali tarkib yaratishga intilmoqda. Bu esa "Milan"ning kelgusidagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Милан предложил Марко Спортиелло клубу Кремонезе
"Кремонезе" вернулся в Серии А в конце прошлого сезона, и команду возглавляет Давид Никола. Уважаемый итальянский журналист Николо Скира сообщает, что "Кремонезе" проявил интерес к Марко Спортиелло.
Напоминаем, что Спортиелло ранее играл за команду "Аталанта". Новый чемпионат Серии А начнется через полтора месяца.
Эти изменения будут иметь важное значение в процессе подготовки команд к сезону. Переход Спортиелло в новый клуб может стать новым этапом в его карьере.
Кроме того, Аллегри стремится усилить команду и создать эффективный состав. Это положительно скажется на будущих результатах "Милана".