Panchenko: Futbolchi bo‘lsa, Spartakka o‘tmasdim
«Dinamo-2» jamoasi murabbiyi Kirill Panchenko futbolchi sifatida faoliyatini davom ettirganida «Spartak» klubiga o‘tarmidi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shunday dedi: «Men ehtimol «Spartak» taklifini qabul qilmasdim. Chunki men o‘ynagan jamoalar menga mos kelmagan.
Hatto murabbiy bo‘lib ishlash haqidagi savollar ham provokatsion. Agar o‘ynamasam, murabbiylikka ham borishni istamayman».
Bu so‘zlarni Panchenko «Match TV»ga aytgan. Panchenko futbolchi sifatida CSKA, «Dinamo», «Ximki» va boshqa klublarda o‘ynagan.
Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumi 18 iyulda boshlanadi. Shu kuni chempionat Moskva «Dinamo»si bilan Kaliningradning «Baltika» jamoasi o‘rtasidagi o‘yin bilan ochiladi.
Mavsum davomida jamoalar o‘zaro kuch sinashadi va muxlislar uchun qiziqarli o‘yinlar taqdim etiladi. Panchenko kabi tajribali mutaxassislar futbol rivojiga katta hissa qo‘shadi.

Panchenko: Если бы я был футболистом, я бы не перешел в Спартак
Главный тренер команды «Динамо-2» Кирилл Панченко ответил на вопрос, перешел бы он в клуб «Спартак», если бы продолжал карьеру футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: «Я, вероятно, не принял бы предложение «Спартака». Потому что команды, за которые я играл, мне не подходили.
Даже вопросы о работе тренером провокационные. Если я не играю, то не хочу идти в тренеры».
Эти слова Панченко сказал в интервью «Матч ТВ». Панченко играл как футболист в ЦСКА, «Динамо», «Химках» и других клубах.
Новый сезон Российской Премьер-Лиги начнется 18 июля. В этот день чемпионат откроется матчем между московским «Динамо» и калининградской «Балтикой».
В течение сезона команды будут соревноваться друг с другом, и болельщикам будут представлены интересные игры. Опытные специалисты, такие как Панченко, вносят большой вклад в развитие футбола.