Moskva «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Xorxe Karraskal hali ham «Flamenqo» jamoasining transfer ro‘yxatida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyaning yetakchi klubi 27 yoshli kolumbiyalik futbolchining transferi bo‘yicha «oq-ko‘k» jamoasi bilan muzokaralarni qayta boshladi. Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda insayder Juliyo Neto ma’lum qildi.
Manbaga ko‘ra, braziliyaliklar Xorxe Karraskal nomzodini hujumchi yarim himoyachi pozitsiyasida ustuvor deb hisoblamoqda. «Qizil-qora» jamoa futbolchi bilan dastlabki kelishuvga erishgan.
Kolumbiyalik futbolchining «Dinamo» bilan shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. Uning bozor qiymati taxminan yetti million yevroga teng deb baholanmoqda.
Transfer jarayonining keyingi bosqichlari yaqin kunlarda aniqlashishi kutilmoqda. Futbolchi va jamoalar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va tomonlar o‘z manfaatlarini hisobga olgan holda kelishuvga erishishga intilmoqda.

Фламенко хочет выкупить полузащитника Динамо
Полузащитник московского «Динамо» Хорхе Карраскаль все еще остается в списке трансферов «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ведущий клуб Бразилии возобновил переговоры с «бело-голубыми» по трансферу 27-летнего колумбийского футболиста. Об этом сообщил инсайдер в социальных сетях Жулио Нето.
По информации источника, бразильцы считают Хорхе Карраскаля приоритетным кандидатом на позицию атакующего полузащитника. «Красно-черные» достигли предварительной договоренности с футболистом.
Контракт колумбийского футболиста с «Динамо» рассчитан до конца июня 2027 года. Его рыночная стоимость оценивается примерно в семь миллионов евро.
Ожидается, что следующие этапы трансферного процесса будут определены в ближайшие дни. Переговоры между футболистом и клубами продолжаются, и стороны стремятся достичь соглашения, учитывая свои интересы.