Shveytsariyaning «Syon» klubi prezidenti Kristian Konstantin Peterburgning «Zenit» jamoasi bilan uyda do‘stlik uchrashuvini o‘tkazishga tayyorligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yil oxirida «Zenit» bilan javob o‘yini rejalashtirilayotganini aytdi va mehmonlarni Shveytsariyaga taklif qildi. Uchrashuv «Syon» arenasida o‘tkazilishi mumkinligi haqida ma’lumot berdi.
Eslatib o‘tamiz, «Zenit» va «Syon» o‘rtasidagi do‘stlik uchrashuvi avvalroq Sankt-Peterburgdagi «Gazprom Arena» stadionida bo‘lib o‘tgan edi. O‘sha o‘yinda Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» jamoasi shveytsariyalik raqiblarini 5:2 hisobida mag‘lub etdi.
Keyingi nazorat uchrashuvida Peterburg jamoasi serbiyalik «Voyvodina» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Bu uchrashuvlar jamoalarning tayyorgarlik darajasini oshirish va kelgusidagi musobaqalarga tayyorlanish maqsadida o‘tkazilmoqda.

Президент Сиона предложил Зениту поехать в Швейцарию
Президент швейцарского клуба «Сьон» Кристиан Константин сообщил, что готов провести товарищеский матч с петербургским «Зенитом» на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что ответный матч с «Зенитом» запланирован на конец года и пригласил гостей в Швейцарию. Также он сообщил, что встреча может пройти на арене «Сьон».
Напомним, что товарищеский матч между «Зенитом» и «Сьоном» ранее уже проходил на стадионе «Газпром Арена» в Санкт-Петербурге. В той игре команда «Зенит» под руководством Сергея Семака одержала победу над швейцарскими соперниками со счетом 5:2.
В следующем контрольном матче петербургская команда встретится с сербским клубом «Войводина». Эти встречи проводятся с целью повышения уровня подготовки команд и подготовки к предстоящим соревнованиям.