Mashhur agent Dmitriy Selyuk Rossiyaning "Real Sosyedad" jamoasi yarim himoyachisi Arsen Zakaryan haqida yangi jarohatiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, 22 yoshli futbolchi ta’tildan keyingi ikkinchi mashg‘ulotda noqulaylik sezgani haqida xabar berilgan edi. Agent fikricha, Zakaryan «shishadan yasalgan» futbolchi hisoblanadi, uning sababidan "Real Sosyedad" sport direktori lavozimidan voz kechishga majbur bo‘lgan.
Selyukning so‘zlariga ko‘ra, hozirda San-Sebastyanda uni pulsiz ham boshqa jamoaga berishga tayyorlar. Moskva «Dinamo» jamoasi Zakaryandan katta daromad olgani bois uni o‘z jamoasiga olib, davolashga harakat qilishi mumkin.
Agentning fikricha, Zakaryan na faqat Ispaniyada, balki butun Yevropada o‘zini to‘liq namoyon eta olmasligi ehtimoldan xoli emas. O‘tgan mavsumda rossiyalik futbolchi to‘rt o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va bitta golga assistentlik qilgan.

Selyuk: Реал Сосьедад готов отдать Закарьяна
Известный агент Дмитрий Селюк высказал свои мысли о новом повреждении полузащитника "Реал Сосьедад" Арсена Закаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что 22-летний футболист почувствовал дискомфорт на втором занятии после отпуска. По мнению агента, Закарян является "футболистом из стекла", из-за чего спортивный директор "Реал Сосьедад" был вынужден отказаться от своей должности.
По словам Селюка, в настоящее время в Сан-Себастьяне его готовы отдать в другую команду даже без денег. Московское "Динамо", получившее большую прибыль от Закаряна, может попытаться забрать его в свою команду и заняться лечением.
По мнению агента, Закарян не только в Испании, но и по всей Европе может не проявить себя полностью. В прошлом сезоне российский футболист вышел на поле в четырех матчах, забил один гол и отдал одну голевую передачу.