«Syon» jamoasining bosh murabbiyi Didye Tolo Rossiyalik yarim himoyachi Anton Miranchuk haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, dastlab Anton o‘yin quruvchisi pozitsiyasida biroz qat’iyat yetishmasligi sababli o‘zini to‘liq ko‘rsata olmagan. Biroq jamoa uch himoyachiga o‘tganidan keyin Miranchuk o‘zini ancha yaxshi namoyon qila boshladi.
Murabbiy fikricha, Anton juda yaxshi futbolchi hisoblanadi, ammo har qanday o‘yinchi o‘z vatanidan chiqib, yangi sharoitga moslashishi kerak. Tolo shuningdek, futbolchidan maksimal natijani kutayotganini ta’kidladi va uning maydondagi holati tobora yaxshilanib borishiga ishonch bildirdi.
Miranchuk o‘tgan kuzda «Syon» jamoasiga qo‘shilgan. Shveytsariya chempionatining 24 o‘yini davomida u ikki gol urib, uchta golga assistentlik qilgan.
Bu natijalar uning jamoaga moslashgani va o‘z salohiyatini ko‘rsata boshlagani haqida dalolat beradi. Bundan keyin ham Antonning o‘yini yanada rivojlanishi kutilmoqda.

Сён тренер ожидает высоких результатов от Миранчука
Главный тренер команды «Сьон» Дидье Толо высказал свое мнение о российском полузащитнике Антоне Миранчуке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, изначально Антон не смог полностью проявить себя из-за недостатка настойчивости на позиции игрового конструктора. Однако после того, как команда перешла на трех защитников, Миранчук начал проявлять себя гораздо лучше.
Тренер считает, что Антон является очень хорошим футболистом, но любой игрок должен покинуть свою родину и адаптироваться к новым условиям. Толо также подчеркнул, что ожидает от футболиста максимальных результатов и выразил уверенность, что его состояние на поле будет продолжать улучшаться.
Миранчук присоединился к команде «Сьон» прошлой осенью. В 24 матчах швейцарского чемпионата он забил два гола и сделал три голевых передачи.
Эти результаты свидетельствуют о том, что он адаптировался в команде и начал проявлять свой потенциал. В дальнейшем ожидается, что игра Антона будет продолжать развиваться.