Zazulin: Zenitning Syon ustidan g‘alabasi do‘stona o‘yin
Sobiq «Zenit» futbolchisi Igor Zazulin Shveysariyaning «Syon» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi yirik g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning yakuniy hisoblari 5:2 bo‘ldi. Zazulinning ta’kidlashicha, «Syon» jamoasi bizning jamoalarimiz darajasini baholash yoki ularga taqqoslash uchun asos bo‘la olmaydi.
Xalqaro maydonga qaytganimizda haqiqiy baholarni beramiz. U mutaxassis sifatida bu o‘yin faqat do‘stona uchrashuv ekanligini va natija oldindan aytib bo‘lmasligini ta’kidladi.
Bundan oldin «Syon» prezidenti jamoasining o‘yinidan norozi bo‘lib, «Zenit»ni Shveysariyada javob o‘yinini o‘tkazishga taklif qilgan edi. Ushbu fikrlar «Legalbet» manbasida keltirilgan.

Зазулин: Победа Зенита над Сионом в товарищеском матче
Бывший футболист «Зенита» Игорь Зазулин высказал свое мнение о крупной победе в матче против швейцарского клуба «Сьон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итоговый счет матча составил 5:2. По словам Зазулина, команда «Сьон» не может служить основанием для оценки уровня наших команд или их сравнения.
Когда мы вернемся на международную арену, мы дадим настоящие оценки. Он подчеркнул, что как специалист считает, что эта игра является лишь товарищеским матчем и результат нельзя предсказать заранее.
Ранее президент «Сьона» выразил недовольство игрой своей команды и предложил «Зениту» провести ответный матч в Швейцарии. Эти мысли были приведены в источнике «Legalbet».