Rodrigo «Real»da qolishni afzal ko‘rmoqda
Klub jahon chempionatida Rodrigoning "Real" jamoasi safida uchta o‘yinda taxminan 100 daqiqa maydonda bo‘lishi qayd etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agar pley-off bosqichiga e’tibor qaratilsa, braziliyalik futbolchi faqat chorak finalning oxirgi daqiqalarida maydonga tushgan. Albatta, bu o‘yin vaqti Rodrigoning transfer qilinishi haqidagi mish-mishlarni yanada kuchaytirmoqda.
Shunga qaramay, Globo Esporte nashrining xabariga ko‘ra, Rodrigo hozirda "Real"da qolib, asosiy tarkib uchun kurashishni afzal ko‘rmoqda. U faqat klub tomonidan taklif bo‘lsa, transferga rozilik berishga tayyor.
Rodrigo bilan tuzilgan shartnoma 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Transfermarkt sayti futbolchining bozor qiymatini 90 million yevro deb baholamoqda.
Bu esa uning jamoasi uchun katta ahamiyatga ega ekanligini ko‘rsatadi. Rodrigoning kelajagi va transfer holati jamoa va muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Родриго предпочитает остаться в «Реале»
Клуб зафиксировал, что Родриго провел примерно 100 минут на поле в трех матчах за команду «Реал» на чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если обратить внимание на стадию плей-офф, бразильский футболист вышел на поле только в последние минуты четвертьфинала. Конечно, это время игры еще больше усиливает слухи о возможном трансфере Родриго.
Тем не менее, по информации издания Globo Esporte, Родриго в настоящее время предпочитает остаться в «Реале» и бороться за место в основном составе. Он готов согласиться на трансфер только в случае предложения от клуба.
Контракт с Родриго действует до середины 2028 года. Сайт Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 90 миллионов евро.
Это подчеркивает его значимость для команды. Будущее Родриго и его трансферная ситуация внимательно отслеживаются командой и болельщиками.