Rossiya Premyer Ligasi 16-jamoani aniqlaydi
Rossiya Premyer Ligasi tartibsiz kelishuvlar qilishga uringan «Torpedo» jamoasining musobaqadan chetlatilishiga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Rossiya Futbol Ittifoqi (RFS) intizomiy komissiyasi xabar berdi. Endi RFS ijroiya qo‘mitasi 2025/2026 yilgi mavsum uchun Premyer Liganing o‘n oltinchi ishtirokchisini aniqlashi lozim.
Ijroiya qo‘mitasining yig‘ilishi joriy yilning 11 iyul, juma kuni o‘tkaziladi. Ushbu yig‘ilishdan oldin Rossiya Premyer Ligasi umumiy majlisi bo‘lib o‘tadi.
Majlisda jamoalar yangi mavsumda ishtirok etuvchi o‘n oltinchi jamoani belgilash masalasini muhokama qiladi. Premyer Liga va Futbol Milliy Ligasi fikrlari hamda takliflari ijroiya qo‘mitasi tomonidan inobatga olinadi.
Bu haqda Sport24 axborot agentligi xabar berdi. Rossiya chempionati yangi mavsumni 18 iyuldan boshlaydi.
Jamoalar yangi mavsumga tayyorgarlikni davom ettirmoqda va raqobatbardosh o‘yinlarga tayyorlanmoqda. Yangi mavsumda futbol muxlislari ko‘proq qiziqarli va adolatli o‘yinlarni kutmoqda.

Россия Премьер-лига определяет 16 команду
Российская Премьер-Лига решила исключить команду «Торпедо», которая пыталась заключить договоренности вне правил. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила дисциплинарная комиссия Российского Футбольного Союза (РФС). Теперь исполком РФС должен определить шестнадцатого участника Премьер-Лиги на сезон 2025/2026.
Заседание исполкома пройдет в пятницу, 11 июля текущего года. Перед этим состоится общее собрание Российской Премьер-Лиги.
На собрании клубы обсудят вопрос о назначении шестнадцатой команды, которая будет участвовать в новом сезоне. Мнения и предложения Премьер-Лиги и Национальной Футбольной Лиги будут учтены исполкомом.
Об этом сообщает информационное агентство Sport24. Чемпионат России начнет новый сезон 18 июля.
Команды продолжают подготовку к новому сезону и готовятся к конкурентоспособным играм. В новом сезоне футбольные болельщики ожидают более интересные и справедливые игры.