Lovchev o‘yinni qayta ko‘rib, kechirim so‘radi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va Moskva “Spartak” klubi sobiq o‘yinchisi Yevgeniy Lovchev o‘zining kelishilgan o‘yinlarga oid xotiralari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi turlardan birida “Krasnodar” va Tomsk jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda kerakli natija yuz berganini ta’kidlab, bunday kelishilgan o‘yinlardan charchaganini bildirdi. “Chempionat” nashri Lovchevning so‘zlarini keltirdi.
Keyinchalik “Krasnodar” klubi egasi Sergey Galitskiy Lovchevga qo‘ng‘iroq qilib, o‘sha o‘yinni tomosha qilganligini so‘radi. Lovchev esa “Krasnodar” o‘yinini ko‘rmaganini, lekin Tomsk o‘yinidagi kelishilgan holatlarni hisobga olib barchasini aralashtirib yuborganini aytdi.
O‘yin yozuvini diqqat bilan ko‘rib chiqqach, u o‘z xatosini tan olib, kechirim so‘radi. Bugungi kunda Rossiya Futbol Ittifoqi KDK qarori bilan Moskva “Torpedo” klubi mamlakat futbolining elitasi safidan chiqarildi va jamoa rahbariyatining o‘yinning natijalariga ta’sir o‘tkazishga urinishlari uchun besh million rubl jarimaga tortildi.

Ловчев пересмотрел игру и извинился
Бывший игрок сборной Советского Союза и московского клуба "Спартак" Евгений Ловчев поделился своими воспоминаниями о договорных играх. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в одном из последних туров произошел необходимый результат в игре между "Краснодаром" и Томском, и заявил, что устал от таких договорных игр. Издание "Чемпионат" привело слова Ловчева.
Позже владелец клуба "Краснодар" Сергей Галицкий позвонил Ловчеву и спросил, смотрел ли он ту игру. Ловчев ответил, что не видел игру "Краснодара", но, учитывая договорные моменты в игре с Томском, перепутал все.
Внимательно просмотрев запись игры, он признал свою ошибку и извинился. В настоящее время Российский футбольный союз по решению КДК исключил московский клуб "Торпедо" из элиты футбола страны, а руководство команды было оштрафовано на пять миллионов рублей за попытки повлиять на результаты игры.