Guberniev: Torpedo jamoasi endi kuchsiz va yo‘q
Rossiya Futbol Chelenshi Kengashi 2025/2026 yilgi mavsum uchun Moskva shahrining «Torpedo» jamoasini Rossiya Premer-ligasidan chiqarib yubordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, «Torpedo» jamoasi endi mavjud emas va bu holat hech qanday tashvishga sabab bo‘lmaydi.
Gubernievning ta’kidlashicha, «Torpedo» jamoasi o‘zining kuchsizligini ko‘rsatdi va ularning ligadan chiqarilishi tabiiy holatdir. Avtomobilsozlar jamoasi o‘tgan mavsumda birinchi liga doirasida kelishilgan o‘yinlarni tashkil qilishga uringanligi uchun Premer-ligadan chetlatildi.
Bugungi kunda, ya’ni 11 iyul kuni Rossiya matbuotida «Torpedo» o‘rnini «Orenburg» jamoasi egallashi haqida ma’lumotlar tarqaldi. Ushbu qaror Rossiya futboli uchun muhim o‘zgarishlarni bildiradi va yangi mavsumda liganing tarkibi yangilanadi.

Губерниев: Торпедо команда теперь бессильна и не существует
Российский футбольный чемпионат 2025/2026 года исключил команду «Торпедо» из Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом высказался спортивный комментатор Дмитрий Губерниев. По его словам, команда «Торпедо» больше не существует, и это не вызывает никаких беспокойств.
Губерниев отметил, что команда «Торпедо» продемонстрировала свою слабость, и их исключение из лиги является естественным процессом. Автозаводская команда была исключена из Премьер-лиги за попытку организовать договорные матчи в рамках первого дивизиона в прошлом сезоне.
На сегодняшний день, 11 июля, в российской прессе появилась информация о том, что место «Торпедо» займет команда «Оренбург». Это решение знаменует собой важные изменения в российском футболе и состав лиги обновится в новом сезоне.